SON DAKİKA!

GİRESUNLU İTFAİYECİLER ORGANLARINI BAĞIŞLADI

Giresun Organ Bankası Derneği Başkanı Fırat Akyol, Giresun Belediye İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan personele organ bağışı ve nakli konusunda semineri verdi.

3 vardiya şeklinde çalışma olduğundan 3 gün boyunca seminer verdiğini belirten Dernek Başkanı Fırat Akyol “Giresun Belediyesi’nin en önemli birimlerinin başında yer alan ve 1 saniyenin dahi insan hayatında ne denli önemli olduğunun bilincinde olan personeli, bugüne kadar yazılı veya görsel basında karşılaştıkları Organ Bağışı ve Nakli konusunda bilgilendirdim. Faydalı bir seminer oldu” dedi.

Giresun İtfaiye Müdürü Tahsin Avcı, Fırat Akyol’u yıllardan bu yana takip ettiğini ve yaptığı çalışmalarda her zaman desteklediğini söyledi. Tahsin Avcı “Organ Bağışı, her insanın gönülden katılması gereken bir olay. Gün gelip de bizimde organa ihtiyaç duyacağımız unutulmasın.Herkesin empati yapması gerektiğine inanıyorum.Bilinçlendirme toplantıları ile organ bağış sayısının artacağına inanıyorum.Bu sayede hastalarda umutlarını taze tutarlar. Tüm insanları böylesi ulvi ve önemli konuda duyarlı olmaya ve destek vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.