SON DAKİKA!

GİRESUNLU MEHMET GENÇ’İN HAYATA SON BAKIŞI

İstanbul’un Şile ilçesinde batan gemiye müdahale etmek için görevlendirilen kurtarma botunun kaptanı Mehmet Genç’in aslen Giresun nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

giresunlumehmetgenc

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından zoraki görevlendirme ile batan gemiye gönderilen Hacı Yatmaz diye adlandırılan botun kaptanı Mehmet Genç’in ihmal kurbanı olduğu iddia ediliyor.

İşte o iddiaları içeren haberler;

Şile’de kayıp Mehmet Genç’in yakınları Kıyı Emniyeti yetkilileri ile tartıştılar. Bu diyalog ‘olayda bir ihmal var mı?’ sorusunu akıllara getirdi.
Şile’de Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait kurtarma botunun kayalıklara çarpıp parçalanmasının ardından kaybolan personelden Mehmet Genç’in yakınları, Kıyı Emniyeti yetkililerine tepki gösterdi.
Şile’deki Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’ne ait tahlisiye istasyonuna giden Mehmet Genç’in kız kardeşi ve diğer yakınları, buradaki yetkililerle tartıştı.

ZORLA YOLLADILAR

Genç’in yakınları hava şartlarının kötü olmasına rağmen botun zorla göreve gönderildiğini iddia etti.

Genç’in bir yakını tepki gösterdiği yetkililere, “İnsanları ölüme gönderdiniz” diye bağırdı.

Mehmet Genç’in yakınları kriz masasının oluşturulmadığını da belirterek kazadan sonra kurtarma çalışmalarının yetersiz olduğunu ileri sürdü. Yaşanan tartışma kısa sürede büyüdü.

DENİZE ÇIKILMAZ DİYE TUTANAK TUTULDU AMA…

Kayıp yakınları, kendileriyle ilgilenmeyen kıyı emniyeti yetkililerinin olayda büyük ihmalı olduğunu savundu. Görevde olan ekibin denize çıktığını, ancak sorumlu kaptanın “Bu havada denize çıkılmaz” diyerek tutanak tuttuğunu öne süren kayıp yakınları, buna rağmen izinli olan personelin kıyı emniyete çağrıldığını söyledi. Tutanağa rağmen kıyı emniyeti amirinin ekibi zorla denize çıkardığını iddia eden kayıp yakınları, sorumluların hesap vermesini istedi.

BABALARININ KATİLİ KIYI EMNİYETİ

Kayıp denizci Mehmet Genç’in kardeşi, yetkililerin dün akşam saat 18.00’den itibaren ortalıkta görünmediklerini, arama çalışmalarından ise ümitlerini yitirmediklerini belirterek, “Herkese söyleyeceğim. Babalarınızın katili kıyı emniyettir. Katiller uyuyor. Hiç kimse kılını kımıldatmadı. Kimse gelip ilgilenmedi“ şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.