Uncategorized

Giresunlu Müdürden Çevre Melekleri Projesi

Esenler Belediyesi çevre ve geri dönüsüm konusunda bir adim daha ileri gidebilmek için Çevre Melekleri’ni devreye soktu. Özel egitimli çevre melekleri ev ev dolasarak vatandaslara çevrenin önemi, geri dönüsüm, geri dönüsümle elde edilen kazançlar, geri dönüsümü kaynagindan ayristirma, toplama günleri, sehirlilik bilinci gibi konulari anlatacak.

 

Esenler Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlügü tarafindan baslatilan “Çevre Melekleri” projesinin tanitim töreninde konusan Esenler Belediye Baskani M. Tevfik Göksu, “Eger halki bu projeye katilirsa, çözüme ulasabilir ve bu projeyi basariyla yürütebiliriz” dedi.  Esenler Belediyesi,   geri dönüsüm konusunda yeni bir çalismaya daha imza atarak, Çevre Melekleri projesini baslatti. Proje kapsaminda; Çevre Melekleri kapi kapi dolasarak halki geri dönüsüm konusunda bilgilendirecek.

 

Kemer Evleri Sosyal Tesisi’nde düzenlenen projenin tanitim törenine; Esenler Belediye Baskani M. Tevfik Göksu,  AK Parti Ilçe Teskilati Kadin Kollari Baskani Rumeysa Semiz, Il Genel Meclisi üyeleri, Esenler Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Aydin ve çok sayida vatandas katildi. Törenin en renkli konuklari ise; pembe önlükleriyle dikkat çeken 6 kisilik çevre melekleri oldu. Geri dönüsüm konulu barkovizyon gösterisinin ardindan baslayan programin ilk konusmasini yapan çevre melegi Ebru Bal, proje kapsaminda Esenlerde kapi kapi dolasarak vatandaslari geri dönüsüm konusunda bilgilendireceklerini söyledi. Geri dönüsüm konusunda birlik ve beraberligin önemli oldugunu belirten Bal, “Geri dönüsüm konusunda birlikteligimizi göstermek için buradayiz” dedi.

 

 

 

 

Günün anlam ve önemini belirten konusmasini yapan Esenler Belediye Baskani Göksu ise; geri dönüsüm konusunda Esenler için önemli projelerden bir tanesini daha baslattiklarini belirterek geri dönüsüm konusunda halki bilgilendirmek ve halkin katilimini saglamak istediklerini söyledi. 

 

Baskan Göksu, “Eger halk bu projeye katilirsa, çözüme ulasabilir ve bu projeyi basariyla yürütebiliriz diye düsündük. Bu çerçevede nasil yapilabilir diye düsündügümüzde, o zaman çevre melekleri projesine karar verdik. Su anda huzurunuzda bulunan kardeslerimizle çevre melekleri olarak kapi kapi dolasacaklar ve geri dönüsümü anlatacaklar. Geri dönüsümde neyi hedefledigimizi anlatacaklar ve geri dönüsümde neyi kurtardigimizi halka anlatacaklar, Esenlerde günlük ortalama üretilen çöp miktarinin 400 ton oldugunu kaydeden Göksu,  400 ton çöp,  kaynaginda ayristirabilirse hem doganin hem de ekonominin tahribatini engellemis olunacagini söyledi. Esenlerde su anda ayristirilan geri dönüsüm miktarinin, yaklasik 18 ton oldugunu söyledi.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Aydin da katilimcilara evlerde kaynagindan ayristirmanin nasil yapilacagini detayli bir sekilde katilimcilara anlatti.


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.