SON DAKİKA!

GİRESUNLU ŞAŞKIN ÇALDAĞ SALDIRISI 1 ASTSUBAY ŞEHİT

Giresun Merkez ilçeye bağlı Çaldağ Köyünde jandarma karakoluna teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan şehit olması terörün geldiği nokta itibari ile bütn Giresun’u şaşkına çevirdi.

sehitassbzafer

Kapanan beldelerden biri olan Çaldağ Jandarma Karakolu Komutanlığına teröristler tarafından ateş açıldı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesinin ardından çıkan çatışmada Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan yaralandı.

Giresun Prf. Dr. A. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan hastanede yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

sehitastsb

Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın ailesi acı haber ile resmen yıkıldı;

Giresun merkeze bağlı Çaldağ beldesinde jandarma karakoluna teröristler tarafından düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın şehadet haberini alan ailesi adeta yıkıldı.

Bir süredir evlatlarının yanına Giresun’a tatile gelen anne – baba saldırının olduğu anda karakolun hemen yanında bulunan lojmanda bulunuyordu. Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın yaralandığı haberini alan anne ve babası bölgeye gelen ambulansın ardından gelinleri ve torununu da alarak hastaneye koştu. Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde uzun süre Vali Hasan Karahan ve komutanlar tarafından teskin edilmeye çalışılan aile şehadet haberinin iletilmesi üzerine sinir krizleri geçirdiler.

sehitastsbzafercaldag

Diğer yandan Çaldağ beldesinde çok sevilen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Zafer Çalışkan’ın şehadet haberini alan bölge halkı da Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesine akın etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.