SON DAKİKA!

Giresunlu Sel Mağdurlarına Bir Yardımda Viyana’dan!

Avusturya’nın başkenti Viyana’da kurulu Avusturya Giresunlular Derneği bir süre önce Giresun’da meydana gelen Dereli başta olmak üzere Espiye, Güce, Doğankent’te can ve mal kaybına yol açan sel felaketinde mağdur olanlara ulaştırılmak üzere yardım kampanyası başlattı.

Avusturya Giresunlular Dernek Başkanı Nedim Tokalak öncülüğünde Dernek Kadın Kolları Başkanı Belgüzar Emiroğlu hazırladıkları yardım kampanyası duyurusunu Türkiye Cumhuriyeti Viyana Başkonsolosu Asip Kaya ile birlikte Viyana’da bulunan dernek merkezinde basın mensupları ile paylaştılar.

Yardım kampanyası duyurusuna Viyana’da kurulu sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Kampanya hakkında TC Viyana Başkonsolosu Asip Kaya ” Öncelikle Giresun’da meydana gelen ve 5 asker ve kayıplar ile birlikte 15 can kaybından dolayı şehit ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum, yakınları ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Devletimiz afet bölgesinde gerekli bütün tedbirleri aldı. Yaraları sarıyor ancak bizlerde gurbetçiler olarak burada kanınca kararınca bir destek olmaya çabalıyoruz. Burada bu yardım kampanyasına katkıda bulunan bütün vatandaşlarımıza Türkiye Cumhuriyeti olarak teşekkür ediyorum. Öncelikle toplanan yardım miktar olarak çok büyük olmayabilir ancak gönülden olması nedeniyle özel ve anlamlıdır. Bizde konsolosluk mensupları olarak bu yardım kampanyasına katkıda bulunacağız.” dedi.

Avusturya Giresunlular Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nedim Tokalak ise şunlara değindi. ” 2 hafta önce Giresun’da maalesef çok can yakan bir felaket meydana geldi. Başta şehitlerimiz olmak üzere hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.Dernek kadın kolları başkanımız Belgüzar Emiroğlu ve diğer üye ve yöneticilerimizin büyük çabaları ile az çok demeden topladığımız yardımları, Konsolosumuz Asip Kaya’nın da katkıları ile sel felaketinden etkilenen hemşehrilerimize ulaştırılmak üzere Giresun Valiliğimiz hesabına yatırdık. Yine bundan sonra gelecek yardımları az çok demeden bölgede mağdur vatandaşlarımıza ulaştırmak için göndereceğiz. Gurbetçiler olarak böyle günler için kurduğumuz derneğimizin amacına uygun bir şekilde hizmete devamı için çalışacağız. Her şey Giresun için.” dedi.

Öte yandan toplanan yardım Giresun Valiliği Resmi hesabına havale edildi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.