SON DAKİKA!
Amerika'da Aşure Günü

GİRESUNLULAR AMERİKADA AŞURE DAĞITTI

Amerika’nın New Jersey Eyaleti Burlington şehrinde kurulu bulunan ve başkanlığını Yener Hendenoğlu’nun yaptığı Selimiye Camii Derneği tarafından Aşure Günü düzenlendi.

Selimiye Camii Derneği salonunda 9 Aralık 2011 Cuma günü 16.45-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilen Aşure Günü’ne, Burlington şehrinde yaşayan Türkler ve dernek üyeleriyle birlikte çok sayıda Giresunlu hemşerimiz de katıldı.

Selimiye Camii Derneği Başkanı Yener Hendenoğlu; aşurenin İslam kültüründeki yeri ve öneminin çok büyük olduğunu, mübarek Muharrem ayı dolayısıyla yapılan aşure geleneğini yaşatmak istediklerini belirterek, birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla dernek yönetimiyle birlikte düzenledikleri aşure gününe katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.

Selimiye Camii Derneği’nde ilk defa Aşure Günü düzenlendiğini ifade eden Hendenoğlu, Aşure geleneğini gelecek kuşaklara aktarmak için de bu günü daha büyük katılımlarla ve çeşitli etkinliklerle her yıl düzenlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Aşure Gününe katılan davetliler de böyle bir günde bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtirlerken, bu gibi önemli günlerin unutulmaması ve zamanı geldiğinde mutlaka kutlanması dileğinde bulundular.

Giresun Havadis/Erdal Avcı

1 Yorum

  1. aydın çırak diyor ki:sayın çırakoğlu ülkü oalckarı başkanı olan imdat reis, amcası değil.insan akrabasını çekememezlik yapar mı? bende akrabanızım giresun/görele liyim bi gün hepinizi ziyarete geleceğim.0507 246 55 07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.