SON DAKİKA!

GİRESUNLULAR TAKSİM’DE POLİSE FINDIK ATACAK

Sıra dışı eylemler ile gündemi meşgul eden İstanbul Taksim bu kez Giresunluların 27 Nisan Pazar günü yapacağı 1-2-3-4 Mayıs Feshane Giresun Tanıtım Günleri, Tanıtım yürüyüşünde Polislere Fındık atma hedefi ile gündeme geldi.

Taksim’de gerçekleşecek Giresun Tanıtım ve Kültür Yürüyüşü’ne kısa bir süre kala Giresunlu sivil toplum kuruluşları, Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan başkanlığında bir araya geldi ve yürüyüşün ayrıntılarını değerlendirdi.

Bu yıl 8. kez gerçekleştirilecek Giresun Günleri için hazırlıklarını tamamlayan Giresun Federasyonu, 27 Nisan’da Giresun Tanıtım ve Kültür Yürüyüşü düzenleyecek. Saat 13.00’de Taksim Tünel’den başlayarak Galatasaray Lisesi’ne kadar devam edecek yürüyüşte Giresun kültürünün önemli öğeleri İstanbul’da yaşayan vatandaşlarla buluşturulacak. Giresun Federasyonu öncülüğünde organize edilen Taksim yürüyüşüne Giresun’a bağlı 15 ilçe Sivil Toplum Kuruluşu da destek vererek. 1 Mayıs’taki Feshane Giresun Günleri’ni, 27 Nisan’daki Taksim yürüyüşü ile başlatacaklarını söyleyen Giresun Federasyon Başkanı Hasan Turan, “8. Giresun Günleri öncesinde Taksim’de gerçekleşecek Giresun Tanıtım ve Kültür Yürüyüşü’ne bütün hemşerilerimizi davet ediyoruz. Taksim yürüyüşümüz sırasında polisimize, esnafımıza, Beyoğlu halkına ve toplamda on bin kişiye, fındık, helva, Görele dondurması ve pancar çorbası ikram edeceğiz. Feshane Giresun Günleri, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi ve birçok vilayete öncü olma özelliğine sahip oldu. Giresun markasını ve yöresel ürünlerinin tanıtımının yapılacağı Giresun Günleri süresince kendimize özgü sürprizler ile halkımızı selamlayacağız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.