SON DAKİKA!

GİRESUNLULAR’DAN ALMANYA’DA MUHTEŞEM İFTAR

Stuttgart Bölgesinde faaliyetlerine devam Karadeniz Giresunlular Bw Derneğinin geleneksel iftar programı başta Almanya’da yaşayan hemşerilerimiz olmak üzere yaklaşık 300 kişiyi bir araya getirdi.

karadenizgiresuniftar5

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği tarafından bu yıl dördüncü kez düzenlenen geleneksel iftar programı yüksek katılım ile dernek merkezi ve bahçesine kurulan çadırda gerçekleştirildi.

karadenizgiresun4

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği İftarına Almanya SPD Partisi Eyalet Başkan Yardımcısı Macit Karaahmetoğlu, Musikverein Marbach Başkanı Eberhard Waser, DITIB Feuerbach Cami Dernek Başkanı İsmail Ҫakır, DITIB Feuerbach Cami İmam Hatip’i Eyüp San, TKSZ Spor Kulübü Başkanı Mustafa Kap, AMC Genel Müdürü Ufuk Öztürk ve Avrupa Avrupa Dergisinin sorumlusu Hüseyin Duman, Karadeniz Giresunlular Derneği Bw Kadın Kolları Başkanı Güldane Zıvalı ve Yönetim Kurulu, Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Yönetim Kurulu eksiksiz, bölgede yaşayan Giresun dostu yaklaşık 300 kişi katıldılar.

karadenizgiresuniftar3

İftar yemeğine DITIB Feuerbach Cami İmam Hatip’i Eyüp San’nın okuduğu akşam ezanı ile başlandı.

karadenizgiresuniftar2

Karadeniz Giresunlular Bw Derneği Başkanı Cevat Öksüz yemeğe uzaktan ve yakından gelerek katılanlara hitaben kısa bir hoş geldiniz ve selamlama konuşması yaptı.

Karadeniz Giresunlular Bw dernek Başkanı Cevat Öksüz ” Öncelikle hepinize mübarek ramazan ayı nedeniyle artık geleneksel hale getirdiğimiz iftar programına uzak ve yakından gelerek katıldığınız için hoş geldiniz diyorum. Kıymetli misafirlerimiz Karadeniz Giresunlular Bw Derneği kurulduğu günden buyana birlik beraberlik ve gelenekleri yaşatma adına bütün imkanları kullanarak siz dostlarımızı bir çatı altında bir araya getirmeye özen gösteriyor. Karadeniz Giresunlular Bw Derneğinin düzenlediği bu iftar programına destek olan başta üyelerimiz, kadın kollarımız eski ve yeni yönetim kurulumuz ve sponsorlarımıza teşekkürü borç biliyorum. Uzak ve yakından gelen protokol mensuplarına yoğun işlerine rağmen katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi.

karadenizgiresuniftar6

Yemek sonrası bütün Karadeniz Giresunlular Bw Derneği yönetim kurulu ve protokol çay-kahve içerek muhteşem programı bitirdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.