SON DAKİKA!

GİRESUNLULAR’DAN BİR İFTAR PROGRAMI DA OKYANUS ÖTESİNDE

Amerika Giresunlular Derneği Ramazan ayında geleneksel hale getirerek düzenlediği iftar yemeğine çok sayıda gurbetçi hemşerimiz katıldı.

abdiftarhaberi2013

Amerika Giresunlular Dernegi tarafindan uyelere yonelik iftar yemegi Dernek binasinin bulundugu New Jersey eyaletinde Edgewater Park Kasabasinda verildi. Yemeğe Yönetim kurulu ve dernek üyeleri çesitli dernek temsilcileri katildi. Azerbaycan toplumunu temsilen ise Bahruz Hamidov katildi.

İftar yemeğinde kısa bir konuşma yapan Türk Amerikan Giresunlular Dernegi Başkanı Cevdet Ozdemir, Ramazanın herkese hayırlı olmasını diliyorum.

Birlik ve beraberliğin bozulmaması için sürekli istişare içinde olunması gerektiğini ifade eden Ozdemir, ” Birliğimizin ve beraberliğimizin her zaman pekiştirilmesi gerektigini vurgulayarak ve katilan herkese teşekkür ettigini belirtti.

Azerbaycan toplumunu temsilen İftar yemeğine katilan Bahruz Hamidov, Türk ve Azerbaycan halki kardestir.Bizler Turk toplumunu arkamizda bir güç olarak görüyoruz bizler iki devlet bir milletiz onun icin nerde olursak olalim beraberligimiz sürecektir seklinde konustu.

Amerika Giresunlular Derngi tarafindan, Ramazan’ın adına yakışır bir dayanışma ile organize edip düzenledikleri iftar yemeği sonrası çay, kahfe içerek hemserilerimiz uzun, uzun sohbet ederek hasret giderdiler.

Haber ve Resimler: Hasan Çelik/ABD

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.