SON DAKİKA!

Giresunspor 44 Yıl Sonra Geldiği Süper Ligde İlk Maçı Galatasaray

Süper Lig’in ilk haftasında GZT Giresunspor’a konuk olacak olan Galatasaray Giresun’a geldi.

Karşılaşma öncesi Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Yücel; Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas ve yönetim kurulu üyeleri onuruna Giresun’da yemek verdi. Geceye Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet de takıldı.

Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet Giresun’a gelen tüm takımları centilmenlik ve misafirperverlikle karşılayacaklarını ifade etti. Giresunspor Kulübü Başkanı Hakan Karaahmet, “Futbol adına iki başkan beraberiz bu akşam, bu çok güzel. Bütün takımları böyle karşılayacağız. Herkes Giresun’da misafirperverliğimizi görecekler. Burak başkan hep Galatasaray Başkanlığı için adı anılan bir isimdi ve bu dönem nasip oldu. Kader ona bir cilve yaptı ve şehrinin takımını da Süper Lig’e getirdi. Yarın 90 dakika iyi mücadele edeceğiz iki takım. Bu dostluğumuz devam edecek. Bu çok önemli. Kendilerine ‘hoş geldin’ diyoruz. İnşallah tüm Türk futbol ailesine güzel bir maç izletiriz. İyi olan kazansın? diye konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Burak Elmas; yaptığı açıklamada, “Çok mutluyum. Çok güzel bir tesadüf oldu benim için. Giresunspor büyük bir başarı göstererek zorlu bir yarıştan sonra Süper Lig’e çıktı. Onlar Süper Lig’e çıktı, biz de yönetim olarak aynı dönem seçildik. Kurada da ilk deplasmandan Giresun deplasmanı oldu. Herhalde kan çekiyor. Çok güzel bir tesadüf oldu, çok mutluyuz, çok güzel karşılandık. Burası çok güzel bir şehir. Burayı çok seviyorum. Rahmetli, önemli teknik direktörümüz Jupp Derwall’in de gelmeyi çok sevdiği bir deplasmandı. Umarım bundan sonraki senelerde Süper Lig’de kalacaklardır. Süper Lig’de Galatasaray ve Giresun nice mücadeleler verecektir. Bize de sık sık gelme, dostlarımızı, akrabalarımız görme fırsatı doğacak. O bakımdan çok mutluyum. Bizi geldiğimiz andan itibaren hakikaten evimizde hissettiren tüm Giresunlulara; başta sayın başkana, Osman Çırak abime ve sayın Ömer Yücel’e, sıcak karşılamada bulunan herkese çok çok teşekkür ediyorum? diye konuştu.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Ömer Yücel ise açıklamasında şunları söyledi:”44 yıl aradan sonra Süper Lig’de Giresunspor. Tabii benim yaşım müsait değil, 44 yıl öncesini görmedim ama görenlerden dinliyorum Giresunspor’un yapmış olduğu başarıları. Büyük takımları yenmiş. Bilemiyorum yarın maç ne olur, nasıl bir durum olur. Ben onur duyuyorum Galatasaray başkanı Giresunlu, memleketine geldi. Bu sahada rekabet olacak, fair-play ölçüsünde olacak. Umarım ki Giresun ve Galatasaray kardeşliği bundan sonra uzun yıllar devam edecektir. Ben buna inanıyorum. İnşallah iyi olan kazansın? ifadelerini kullandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.