SON DAKİKA!

GİRESUNSPOR U19 6 ALMANYA FC MARBACH U19 2

Giresun’un Tirebolu ilçesi ile kardeş şehir ön protokolü imzalayan Almanya Baden Wüttenberg Eyaleti Marbach kentinin futbol takımının U19 takımı bir dizi ziyaret için geldiği Giresun’da Giresunspor U19 takımı ile dostluk maçı yaptı.

İlk defa Türkiye’ye gelen FC Marbach takımı ilk olarak Giresunspor tesislerine gelerek burada Giresunspor alt yapı sorumlusu Hasan Usta ve As Başkan Ercan Pamuk’u ziyaret etti.

Yapılan ziyarete bir süre önce Almanya’da yapılan Giresunlular gecesine katılmak üzere Marbach şehrine giden Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Gurbetçi Giresun Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ethem Bakar, FC Marbach takımının Tirebolulu yöneticisi Eşref Yakup Elevli’de katıldı.

fcmarbahkulupziyareti

Daha sonra kulüp tesislerinde soyunan takımlar dostluk maçı yapmak üzere Organize Sanayi Bölgesi Spor Tesislerine geçerek burada karşı karşıya geldi.

Her iki takımda sezonun sonu olması ve dostluk amaçlı müsabaka olması nedeniyle oldukça centilmence mücadele ederken, Giresunspor’da genç isimlerin ilk defa bir yabancı takıma karşı mücadele etmenin verdiği heyecan ile oyun isteği daha fazla idi.

Karşılaşmayı uzun süre klasman hakemliğide yapan Giresunspor alt yapı sorumlu hocası Şafak Yurt yönetti.

 

fcmarbachgiresunmaci

Baştan sona Giresunspor’un üstünlüğü ile devam eden karşılaşmada konuk takım 1-0 öne geçmesine rağmen sahadan 6-2 mağlup ayrıldı.

Daha sonra Giresunspor tesislerinde bir akşam yemeğinde ağırlanan FC Marbach U19 takımı üzerinde Giresunspor’un amblemi bulunan Kupa-Bardak, Kalem, Anahtarlıktan oluşan hediyeler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.