SON DAKİKA!

Giresunspor a Gurbetçi Talip

Muzaffer Deniz döneminde Giresunspor Almanya Temsilciligi görevinde bulunan isadami Harun Cici, Giresunspor un sahipsiz olmadigini kaydederek “Suan bir belirsizlik oldugunu görüyorum eger kongrede kimse kulübe talip olmazsa güçlü bir yönetim kurup baskanliga aday olabilirim” dedi.


Bu konuda oldukça samimi oldugunu ve reklama ihtiyacinin olmadigini belirten Cici “Her kongre döneminde yasananlar beni fazlasiyla üzüyor. Bugüne kadar sessiz kalmaya çalistim. Ancak Giresunspor gibi potansiyeli güçlü olan bir kulübün, bu hallere düsmemesi gerekir. Iyi bir organizasyonla bu takimin sampiyon olmasi hayal degildir. Ancak ben kongrede hiçbir arkadasimla yarismam.Göreve talip olan arkadaslar samimi sekilde liste çikarip ortaya  ciddi bir hedef koyarsa  kendilerini kutlar, basarili olmalarini isterim. Ancak kongrede liste çikarilmadigi taktirde ben arkadaslarimla göreve talibim.
 
BASARI HAYAL DEGILGiresun un gücü ve potansiyeli büyük basarilar için son derece uygun. Önemli olan sehrin dinamiklerini harekete geçirebilmektir.Tüm isadamlarini,partileri, Sivil Toplum örgütlerini ve halki ciddi projeler etrafinda harekete geçirdiginizde ortada bir sorun kalmayacaktir. Giresun un zaten duyarli bir Belediye Baskani ve Milletvekili kadrosu oldugu ortada. Böyle bir ortamda basari neden olmasin” diye sordu.
 
Almanya da uzun süre aktif yöneticilik yaptigini da anlatan Cici “Ben futbolun zaten içindeyim. Dortmud Türkspor ve Karadeniz Gücünde yöneticilik yaptim. Buradaki yetenekli gençleri Giresunspor a kazandirabiliriz. Bu oyunculari büyük takimlara pazarlayarak kulübümüze gelir de elde edebiliriz. Burada önemli olan insanlarin niyetidir. Eger insanlar kendilerini degil de Giresunspor u büyütmeyi düsünürse basari kendiliginden zaten gelir. Su an degisik isimlerin aday olacagi basinda yaziliyor. Sayin Osman Çirak ve Fatih Sandal benim yakindan tanidigim ve deger verdigim insanlar. Liste hazirladiklarini basindan takip ediyorum. Eger bu kararlarindan dönmeyip aday olurlarsa kendilerinin her zaman yanlarinda olurum.
 
Ancak kararlarinda bir degisiklik olursa ve takim sahipsiz kalirsa kesinlikle adayim. Beni taniyanlar bilir. Tutamayacagim sözü de vermem. Sunu herkes bilsin ki takim sahipsiz degil. Sonderece saygin isadami arkadaslarimla tasin altina ellerimizi koymaya haziriz. Ama öyle delege pesinde dolanarak baskan olma amacimiz yok. Buna ihtiyacimiz da yok. Eger sorun varsa ve çözülemiyorsa bize yetki verilsin ve biz bu sorunu çözüp takimi kurumsallastiralim. Bu takim dilenci görüntüsünden artik kurtarilip bir dünya markasi haline getirilebilir. Baska ülkelerin insanlari bu isi basariyorsa bizler de basarabiliriz” ifadesini kullandi.
 
Gazeteci Mustafa Cici nin agabeyi olan Harun Cici, uzun süre Giresun da bankacilik yaptiktan sonra Almanya ya yerlesmisti. Burada Türk Hava Yollarinin resmi acentaligini da yapan Cici, medya dünyasina da yakinligi ile taniniyor. Kanal D de yayinlanan Avrupa Sokaklari programinin yapimciligini da yapan Cici, birçok isadami derneginde baskan ve baskan yardimciligi görevlerinde bulundu. Cici Almanca ve Ingilizce biliyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.