SON DAKİKA!
mustafatemelbozbag

GİRESUNSPOR’UN ZORU DERDİ PARA

Spor Toto İkinci Lig Kırmızı Grupta mücadele eden Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ, ekonomik anlamda sezon başından bu yana çok yalnız bırakıldıklarını belirterek transfer yapmaları için 1 milyon liraya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

mustafabozbag

6 VEYA 7 OYUNCU TRANSFER EDİLECEK

Başkan Mustafa Bozbağ, kulüp binasında yöneticilerle birlikte düzenlediği basın toplantısında transfer yapmaları için Türkiye Futbol Federasyonu’na olan 460 bin lira borcun ödenmesi gerektiğini ifade ederek, “Ara transfer döneminde en az 6-7 futbolcuyu kadromuza katmamız gerekiyor. Bunun için önce borcumuzu ödemeliyiz, ardından da gelecek oyuncuların parasını vermeliyiz. En az bir milyon liraya ihtiyacımız var” dedi.

Sezon başında kulübü 12 milyon 895 bin lira borçla kulübü devraldıklarını anlatan Bozbağ, yönetim kurulu olarak bugüne kadar 1 milyon 700 bin lira harcadıklarını kaydetti ve şunları söyledi:

“Nereye el atsak oradan sıkıntı çıkıyor. Bu sıkıntıları sadece Mustafa Bozbağ’ın ve yönetim kurulunun verdiği paralarla aşamayız. Kulübümüzü iflas etmiş kimliğinden kurtarmak için buraya geldik. Şahsım ve yönetim kurulu Giresunspor’u hiç kimseye emanet etmeden, kötü gün göstermeden bugünlere getirdi. Hiçbir mülki amirimizi suçlamadık. ‘Bana söz verdiler ama bu yapılmadı’ demedim. Çünkü ben bütün sorunları bilerek geldim. Aday olmasam bu tarihi kulüp kapanacaktı.”

GELECEK İÇİN KAYGILARIMIZ VAR

Bozbağ, Giresunspor’un geleceği için ciddi kaygılarının bulunduğuna da dikkat çekerek, “12 milyon lira borcu olan bir kulüpte görev yapıyoruz. Ödüyorsunuz, yeni bir borç önünüze geliyor. Giresunspor’un sorununu sadece yönetim kurulu çözemez. Burada herkesin elini taşın altına sokması lazım. Biz vücudumuzu soktuk. Sayın belediye başkanımız, sayın valimiz ve sayın milletvekillerimiz belirli destekler veriyor. Bu destekler Giresunspor’un günlük yaşamı ile ilgili destekler. Kalıcı gelire ihtiyacımız var. Geçmişten gelen borçlar erimeli ki ilerimizi görelim ve borçsuz bir kulüp haline gelelim” diye konuştu.

İLK HAZIRLIK MAÇINDA RAKİP ERCİYESSPOR

Öte yandan Antalya’da ikinci yarının hazırlıklarını sürdüren Giresunspor’un hazırlık maçı programı da netleşmeye başladı. Yaklaşık 1 haftadan bu yana çalışmalarına Antalya’da devam eden yeşil beyazlılar kamptaki ilk hazırlık maçını PTT 1’inci Ligi takımlarından Kayseri Erciyespor ile oynayacak. Müsabaka 6 Ocak Pazar günü saat 18.30’da başlayacak. Çotanaklar önümüzdeki haftada hazırlık maçı oynayarak gücünü sınamaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.