SON DAKİKA!
copsorunugiresunvalisidursunalisahin

GİRESUN’UN ÇÖPÜ BU KEZ TİREBOLU’YA GİDECEK

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin yayla ziyaretleri sırasında Giresun’un çöp problemine 100-150 yıllık bir çözüm ürettiklerini ve problemin yaklaşık bir yıl içinde tamamen çözüleceğini söyledi.

valicopsorunu

Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’un tamamına 100 yılı aşkın süreyle yetecek nizami çöp depolama alanı bulunduğunu söyledi.

Dün Kümbet Salonçayırında basın mensuplarına çöp ile ilgili açıklamada bulunan Vali Şahin şunları kaydetti:

“Türkiye’de bir il kalmadı ki çöpünü denize döksün. Şu bir gerçek ki mart ayına kadar çöp sorununu inşallah halledeceğiz. Önceden aralık ayına kadar halledeceğiz diyorduk. 4 aylık bir gecikmemiz oldu. Giresun’un tamamına 100 yılı aşkın bir süre yetecek nizami bir çöp depolama alanı yapılacak. Şimdi diğer taraftan vazgeçmiş durumdayız. Yeni yerin çok hızlı bir şekilde projelerini çizdirdik. 1 ay içerisinde yeniden ihale edip 8-9 ayda da tamamladığımızda işte 4 aylık bir kaybımız olacak Çavuşlu bölgesinden vazgeçmiş bulunuyoruz. Bu vazgeçmenin haklı sebepleri de var. Onları şu anda söylemek istemiyorum. Tutup ta Piraziz’den 90 km. gidip çöp dökmek çöpün değerini artırmış oluyor. Çünkü çöpün taşıması için de bir meblağ gerekir bu da halktan çöp vergisi olarak toplandığında yine halka yüklenmiş olacak. Biz bunu düşündüğümüzde 100-150 yıllık çöp sorununu halletmek için şu anki yeri tespit ettik. Bulunan yeri bu hafta tıraşlamaya başlayacağız. Tamamen tıraşlayıp akabinde sondajlama, zemin etüdünü yaptırıp projelerin çizimine geçeceğiz. Sanıyorum 2-2,5 ay içerisinde ağustos ayında ihalemizi yapıp 9 ayda süre verdiğimizde 2013’ün 3 ayında biz çöpümüzü taşır duruma geleceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.