SON DAKİKA!

GİRESUN’UN DENİZ YILDIZI VAR

Giresun’un Bulancak ilçesinde MS hastası Aslan Dervişoğlu’na (43) yaşadığı evin sağlık koşullarına uygun olmaması nedeniyle Deniz Yıldızı Derneği aracılığıyla yeni bir ev alındı.

denizyildizims

Deniz Yıldızı Derneği’nce, Dervişoğlu’nun sağlıklı bir ev ortamına kavuşması amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bazı hayırseverlerin yardımına başvuruldu.

Toplanan yardımlarla alınan yeni evin Dervişoğlu ailesine teslim töreninde konuşan, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Deniz Yıldızı Derneği’nin özverili çalışmalarını taktirle karşıladığını söyledi.

İçinde bulunduğumuz haftanın “Yoksullukla Mücadele Haftası” olduğunu ifade eden Şahin, “Yoksullukla mücadelede devlet ve vatandaş iş birliği oluşmalı” dedi.

Deniz Yıldızı Derneği Başkan Yardımcısı Ferhat Deniz, Emes hastası olan Aslan Dervişoğlu’nun Bağ-Kur’a olan 8 bin liralık borcunu İstanbul’dan Rizeli iş adamı Aydın Kolcuoğlu’nun ödeyerek kendilerine yardımcı olduğunu bildirdi.

Deniz, Dervişoğlu’na yeni bir ev alınmasında katkıda bulunan Bulancak Belediye Başkanı Kadir Aydın, iş adamı Ömer Aydın ve Ahmet Dokumacı ile diğer yardımseverlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından yeni alınan evin tapusu Dervişoğlu’na teslim edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.