SON DAKİKA!

GİRESUN’UN GELECEĞİ SATILIK MI?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker yazılı basın açıklaması ile AKP hükümeti tüm Türkiye’de olduğu gibi Giresun’un geleceğini de satışa sundu. dedi.

20 NOKTADA 97 MİLYONLUK SATIŞ !

Bilindiği üzere Giresun İl Özel İdaresi, yanlış ve çıkarcı politikalar, yandaş kayırmalar sonucu bir süredir batık halde. Şimdi de adeta “batan geminin malları” misali; bu kurumun inisiyatifinde olan, başta merkez ilçe sınırlarımız içersinde bulunan 20 noktadaki değerlerimiz satışa çıkarıldı,hem de satılanları gölgede bırakacak şekilde.

YALAN YANLIŞ UYGULAMALARIN BEDELİNİ NIYE HALKIMIZ ÖDÜYOR?

Özel İdare yöneticileri; adeta talan politikası uygulayarak, Bir kenti kent yapan; sosyal kültürel, tarihi ve turistlik ve geçmişten geleceğe taşınması gereken miraslarımızı yok etmeye, geleceğimizi karartmaya çalışıyorlar.

GELECEĞİMİZİ YOK EDEMEZSİNİZ

Şu anda satışa sunulan 20 ayrı değerimizin toplam değeri tam 97 milyon lira. Bu para karşılığı satışa sunulan değerlerimiz; Giresun’u muzun, Giresunlu muzun hakkı ve emeğidir. Çocuklarımızın geleceğini satıyorlar. AKP’nin değil! Satışa sunulan değerlerimizin başlıcaları; yapımı ve satış süreci yılan hikayesine dönen Teyyaredüzü’ndeki İl Özel idare hizmet binası. 55 milyon liraya satışta. Devamla; Bulancak Yalıköy’de bulunan, doğa harikası tesis 11.000 milyon liraya satışta. Hacısiyam Mahallesi’nde bulunan engelli derneklerinin kullandığı, kamu yararına hizmet veren 6 katlı lojman ve bina da satışta. 2.500 bin bedelle. Şehrimiz geleceğini yakinen ilgilendiren bu satışların,başta istihdama mı yönelik satışlar olduğu,geleceklerinin şayet satılırlarsa ne olacağı konusunda bir açıklama ve de ortak akıl ile alınmış tek bir karar yok. Anlaşılan öncelik yandaşa,adrese teslim satış, gelecek sıcak para. Ya da olmadı istihdamın kapısını tamamen kapatıp,buralara konut dikerek gelir elde etme hevesi.

ARTIK YETER DİYORUZ

Doğrusu pes diyoruz. Giresun için olmazsa olmaz bu değerlerin satışı, bu şehre ihanettir. Şehrin gelişmesini sağlaması gereken, elle tutulur, gözle görülür bir hizmet yapmayan AKP hükümeti, eldekileri de yok etmeye endekslenmiş. Kimin malını kime satıyorsunuz? El insaf!

ETKİLİ YETKİLİ HERKESE ÇAĞRIMIZ; BU TALANI DURDURUN

Bu konuda Giresunlunun oyunu alıp, Giresunluyu korumak, hizmet etmek vaadiyle Meclis’e giden milletvekilleri başta olmak üzere, halkın sorunlarını dile getirdiğimiz için her defasında rahatsızlıklarını açıklayan AKP yöneticilerini göreve çağırıyorum. Değerlerimizi keyfinize göre satamaz, geleceğimizi yok edemezsiniz. Bunun günahı vebali ağır olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.