SON DAKİKA!

GİRESUN’UN YARI MARATONU OLDU

Uluslararası Giresun Aksu Festivali kapsamında her yıl yapılan 7777 Metre Aksu Koşusu bu yıl 1. Uluslar arası Giresun Yarı Maratonu olarak değiştirildi. Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Giresun Maraton Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Kitapçı düzenledikleri basın toplantısında maratonla ilgili bilgi verdiler.

YARİMARATONHABERİGİRESUN

Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Aksu Festivali’nin Giresun’un sosyal, kültürel açıdan tanıtımına büyük katkı sağladığını belirterek , “Aksu Festival bünyesinde 7777 metre olarak yapılan Aksu Koşusu bundan sonra Yarı Maraton olarak düzenlenecektir. 38. Festivalimizde 1. Uluslar arası Giresun Yarı Maratonu start alacaktır. Maraton Kulübümüzün bu girişimini taktirle karşılıyoruz. Giresun’un ve festivalin tanıtımına ayrı bir katkı sağlayacak bu organizasyonun belediye olarak maddi boyutunu üstlenmiş bulunuyoruz. Basın mensubu arkadaşlarında bu organizasyonu destekleyerek katkıları çok önemlidir. Giresun Maraton Kulübüne ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Giresun Maraton Kulübü Başkanı Fatih Kitapçı, 1. Uluslar arası Giresun Yarı Maratonu’nun Giresun’un tanıtımında yeni bir alternatif olacağını, kendilerine destek olan başta Giresun Belediyesi olmak üzere, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Kitapçı maratonla ilgili şu bilgiyi verdi: “ 24 Mayıs günü saat 09’00 da Liman girişinden başlayacak 1. Uluslararası Giresun Yarı Maratonu toplam 21 km olarak koşulacaktır. İsteyen 10 km koşusuna katılabilir. Gelecek yıllarda bu organizasyonu maratona 42 km’ye çıkarmayı hedefliyoruz. Şuana kadar 350 kişi yarışlara katılım için başvuru yapmış durumda. Tahminimize göre bin kişinin üzerinde katılım bekliyoruz. Belediye Başkanımız ev sahibi olarak koşuya katılacağını belirtti. Her Giresunluyu koşuya katılmaya, spor yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.