Uncategorized

GISHAD Gençlerin Ufkunu Açacak

GISHAD ve Ceselsan Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Selim Kitapçi, Gençligin verdigi enerji ile kendi kabuklarimizi kirarak yurtiçi ve yurtdisinda yeni ufuklari görebilmeli, bu ufuk ve idealler ugruna mücadele etmeyi hedef haline getirmis, Türkiye’nin genç girisimcilere ihtiyaci oldugunu belirtti.
GISHAD Giresun daki basin mensuplarina, 2009 Yili Ekonomi ve Is Dünyasi hakkinda bilgilendirme toplantisi yapti. Giresun Ayvasil Park Restorant ta düzenlenen kahvaltili toplantiya GISHAD Yönetim Kurulu Baskani Mehmet Selim Kitapçi, Baskan Yardimcilari Senol Kilinç ve Fikret Atar, Yönetim Kurulu üyeleri Ibrahim Ilyasoglu, Murat Apaydin ve Mustafa Yakaris, GISHAD Genç Girisimciler Baskani Murat Atar, Baskan Yardimcisi Murat Nurdemir, Yönetim Kurlu üyeleri Ahmet Aksu, Çagri Unat ve Ali Larçin hazir bulundular.
2009 yili Ekonomi ve is Dünyasi hakkinda degerlendirmeler ve bünyemizde yeni kurulan genç girisimci komisyonu tanitmak oldugunu belirten Selim Kitapçi” Dünya daki Küresel Ekonomik daralmanin neticesinde dogal olarak Giresun da Iktisadi olarak etkilenmistir. Dünya daki bu daralma is adamlarini yeni çözümler üretmeye itmistir. Neticede Ihracat a yönelenmis ve Ihracat pastasindaki ülke payimiz artmistir” dedi.

 


 


Ilimizi bu anlamda sorguladigimizda, Sektörümüze yönelik neler yaptik, krizlere yönelik çareler üretebildik mi, kendi kabugumuzdan çikabildik mi?  sorulari yönelten Baskan Kitapçi “Ilimiz ekonomisinin mesafe alabilmesi için Ihracat tan ya da çevre Illerle yapilacak ticaretler girdi saglamaliyiz. Özellikle Giresun da is yapan büyük is yeri sahiplerinin Ilimize yatirim yaparak yeni isyerleri açarak Giresun’a olan minnet borcunu yerine getirmelidir. GISHAD olarak bizler bu hedeflere varmak için, özellikle genç girisimcilerimizle adim adim ilerliyoruz. Evet, bu genç girisimci arkadaslarimiz yeni kurulmasina ragmen komisyon olarak çesitli faaliyetlerde bulunmuslardir. Komisyon Baskani Murat Atar baskanliginda seminerler düzenleyerek üyelerimizi bilgiyle donatmislardir. Satis yönetim semineri, Müsteri iliskileri semineri, Kobi ve Finansla alakali bilgilendirme toplantilari bunlardan bazilari oldugunu” ifade etti.
2009 Yilinda GISHAD olarak hedefledigi faaliyetleri yaptiklarini açiklayan GISHAD Yönetim Kurulu Baskani Kitapçi “Hedefimiz Ihracat oldugu için dis gezilere öncelik verdik. Güney Afrika’ya bu amaçla bir gezi düzenleyerek oradaki Afrikali ve oraya yerlesmis olan Türk is adamlariyla çesitli görüsmeler yaptik. Iliskilerimizin devami anlaminda da onlari Giresun a davet ettik. Ayrica ABD ye bir gezi düzenleyerek Newyork ve Chicago daki Amerikali ve Türk isadamlariyla görüsmeler yaptik. Chicago daki Türk Dünyasi festivaline katilip, kiraladigimiz stantla Findigimizi ve Giresun da üretilen ürünleri tanitimini yaptik” dedi.
Giresun da da gündemi yakindan takip ediyoruz, Marifet iltifata tabidir, iltifatsiz marifet zayidir anlayisla hareket ettiklerini vurgulayan Baskan Kitapçi. Giresun
da yilin yatirimcisini, yilin bürokratini ve basarili buldugumuz sivil toplum kurulusunu da ödüllendirdik” dedi.

 


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.