Uncategorized

GISHAD Istihdam Destekleme Projesi

Merkezi Finans ve Ihale Birimi’ne sunduklari projenin kabul edilmesi üzerine proje çalismalarina baslayan proje uygulama birimi, kursiyerlerin seçimi için yapilmasi gereken yazili ve sözlü elemelerden, yazili sinav bölümünü gerçeklestirdi. 100’ün üzerinde kursiyer adayinin basvurdugu yazili sinavda katilim oldukça yüksekti. 48 bayan 16 erkek kursiyerin seçilecegi sinavda genel kültür ve bilgisayar konularinda 40 adet soru soruldu.


Insan kaynaklarinin gelistirilmesi operasyonel programi kapsaminda yürütülen,  Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakanligi’nin Program otoritesi oldugu proje ; Avrupa Birligi ve Türkiye Cumhuriyeti tarafindan finanse edilmekte olup, söz konusu hibe programi ISKUR tarafindan yürütülmekte ve izlenmektedir


GISHAD tarafindan yürütülen Projenin genel hedefi; ; Giresun da bir Egitim Kurumu-Is Dünyasi Isbirligi Gelistirme Platformu kurarak; isgücüne dahil olmayan en az lise mezunu, 18-29 yas araligindaki 32 gence büro yönetimi ve sekreterlik, 32 gence bilgisayarli muhasebe alanlarinda 400 saat teorik egitim vermektir.  Ayrica mesleki bilgi ve beceri eksikligini asmak, 320 saat staj egitimi verilerek gençlerin çalisma hayatina geçis dönemini kolaylastirmak ve is basinda ögrenmeyi desteklemektir.  Ve yine genç kursiyerlere 1 haftalik CV hazirlama ve mülakat teknikleri konusunda egitim vererek gençlerin uygun is bulma sürecine yardimci olmak ve kursu basariyla tamamlayanlarin en az % 50 sinin istihdamini saglamaktir.
.
Projenin Hedefi, 64 issiz gencimizi meslek sahibi yaparak en az yarisini istihdam etmektir.


Proje kapsaminda Kursa devam eden Kursiyerlere günlük 8 Avro Cep harçligi verilecektir.


 


Mehmet Selim Kitapçi
Gishad Yön. Kur. Bsk. 
                                                                                                                                                      

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.