SON DAKİKA!

Görele Devlet Hastanesi Önünde Doktor Eylemi!

Giresun’un Görele İlçesi Opr. Dr. Ergun Özdemir Devlet Hastanesi bir çok branşta doktor açığı olması nedeniyle komşu şehirlere hasta sevkine Görele Merkez ve Köyleri Muhtarları bir eylem ile basın açıklaması yaptılar.

Giresun’un 3. büyük ilçesi konumunda olan ve en eski devlet hastanelerinden biri olan Görele’de yaklaşık bir yıldır bir çok branşta uzman doktorun olmaması nedeniyle köyde yaşayan özellikle yaşlı nüfusun yakın ilçeler başta olmak üzere Giresun-Ordu-Samsun ve Tranzon’a sevk edilmeleri köy ve mahalle muhtarlarını böyle bir eylem ile seslerini duyurmaya yöneltti.

Hazırladıkları ortak metinde muhtarlar “Köy ve mahalle muhtarları olarak artık bıçak kemiğimize dayandı, böyle güzel yapılmış bir hastanede bir çok branşta uzman doktor olmaması hane halklarımızı perişan ediyor. Özellikle benzin ve mazot zamlarından sonra bizleri çevre il ve ilçelere sevk edenler halkın bu zamlardan sonra yaşadığı zorlukları görmüyor olması bizler için çok düşündürücü. Devletimizin milletvekili ve özellikle sağlık bakanımızın bu sesimizi duymasını istiyoruz. Görele ve köylerinden gelen yaşlı ve sağlık sorunları fazla olan vatandaşlarımızın sabredecek gücü kalmadı.” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.