SON DAKİKA!

GÖRELE VE BULANCAK’TA SEBEPSİZ YANGINLAR ÇIKTI

Giresun’un Görele ilçesine Bağlı Kaba Mahallesi Mezarlık Mevkiinde akşam saatlerinde çıkan fındıklık ve çalılık yangını söndürüldü. Bulancak ilçesinde ise çıkan yangında 1,5 hektarlık alan zarar gördü.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam saatlerinde vatandaşların yangını fark etmesinin ardından İlçe Emniyeti, İlçe Belediye İtfaiyesi ve yöre halkı ile yangın söndürme çalışmaları gerçekleştirildiği, İtfaiye ekipleri ile vatandaşların yangın alanının etrafını çevirerek yayılmasını önlemeye çalıştı. Yaklaşık 5 dönüm alan yangından zarar gördü. Söndürme çalışmalarında rüzgarın şiddeti nedeniyle ekipler zor anlar yaşanırken, örtüde etkili olan yangın zaman zaman fındık bahçesine sıçrasa da yayılması önlendi.

Bulancak İlçesine bağlı Erikli köyü kırsalında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Engebeli arazi ve şiddetli rüzgar nedeniyle büyüyen yangın, Giresun Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ve köylülerin uzun uğraşları sonucu söndürüldü. Yangında, 1,5 hektarlık alanın zara gördüğü bildirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.