SON DAKİKA!

GÖRELE’DE TABLET BİLGİSAYAR DAĞITIMI YAPILDI

Giresun’un Görele ilçesinde Fatih Projesi kapsamında 9. sınıftaki 3 bin öğrenci ve 200 öğretmene tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı.

Görele Halil Gürel Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen tablet bilgisayar dağıtım törenine Kaymakam Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkanı Avukat Tolga Erener, Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Küçükali, Şube Müdürü Mürsel Bektaş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaymakam Ünal Kılıçarslan, burada yaptığı konuşmada, en büyük gücün akıl ve bilim olduğunu söyledi.

Fatih Projesi kapsamında öğrencilerin daha donanımlı, daha rekabetli, bilime daha açık olacaklarını belirten Kılıçarslan, “Fatih Projesi kapsamında öğrencilerimiz derslerini bu tabletler vasıtasıyla göreceklerdir. Böylelikle öğrenciler hem teknolojiye daha hakim, hem de gelinmiş bulunan noktayı en iyi şekilde kavrayabileceklerdir. Öğrenci varlığımız bizim en önemli gücümüzdür. Bilgili olunması durumunda bu güç daha çok artar” dedi.

Görele İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Küçükali ise Fatih Projesi kapsamında ilçede ilk aşamada 3 bin öğrenci ve 200 öğretmene tablet bilgisayar verildiğini belirterek şunları kaydetti: “Bu proje sayesinde çocuklarımız modern ve teknoloji çağında bilgiye kavuşmanın, yenilenmenin ve sürekli gelişmenin gayretleri içerisinde olacaklar ve dünya çocuklarıyla yarışacaklardır. Amacımız çocuklarımızı bir elinde bilgisayar, bir elinde kitap yarınlara hazırlamaktır. Eğitimde en üst seviyeleri bilgi çağıyla yakalamak istiyoruz. Sizlerin gelişmesi Türkiye’nin istikrarlı bir şekilde ilerlemesi demektir.” Şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere tablet bilgisayarları dağıtıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.