SON DAKİKA!

GÖRELE’YE BAŞBAKAN BEREKETİ

Giresun’un Görele ilçesinde yarın bir etkinliğe katılacak olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için ilçe sahilinde helikopter pisti yapılıyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Giresun gezisi kapsamında Görele İlçesini de ziyaret edeceğini Görele İlçe Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, “Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü saat 12.00’da Giresun’da saat 14.00’da da Görele’de yapacağı toplu açılış programlarıyla birlikte Giresunlu hemşehrileriyle buluşacak. Bizlerde Görele’de Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamanın hazırlıklarını sürdürüyoruz. Şu anda programlar tam net değil ama alternatif programlar var. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Pazar günü ilçemize kara yoluyla da gelebilir helikopterle de gelebilir” diye konuştu.

Bundan önce ilçeye gelen helikopterlerin 13 Şubat İlçe Stadı’na indiğini ifade eden Görele Belediye Başkanı Mimar Ertuğrul Melikoğlu, “Stadımız sentetik çim saha yapıldığı için helikopterlerin inişinin sahaya zarar vereceğinden dolayı Karadeniz Sahil Yolu Liman Mevkiinde bulunan 50 dönümlük dolgu alanını helikopter pisti olarak yapıyoruz. Giresun Valiliği İl Özel İdaresi ve Karayollarımızın yardımlarıyla birlikte helikopterlerin rahatlıkla inip kalkabileceği bir pist hazırlığı yapıyoruz. Yapılacak olan bu piste normal helikopterlerin yanı sıra 112 acil hava ambulansları da inebilecek. Zannediyorum çevre ilçelerimizde olmayan bir helikopter pisti yapıyoruz. Bu pisti gerektiğinde araç parkı olarak ta kullanabileceğiz” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.