BULANCAK

GÖREV ŞEHİDİ ERHAN ÇİMEN DUALARLA UĞURLANDI

Giresun’un Bulancak ilçesi Belediyesinde görev yapan Greyder Operatörü Erhan Çimen geçirdiği iş kazasıyla hayata veda etmişti. Erhan Çimen için dün Bulancak’ta cenaze töreni vardı.

Erhan Çimen için ilk tören Bulancak Belediyesi önünde yapıldı buradaki törene Giresun Vali Yardımcısı Fethi YORULMAZ, Bulancak Kaymakamı Tayfur ELBASAN, Bulancak Belediye Başkanı Av. Kadir AYDIN, Piraziz Kaymakamı Hüseyin ÇAM, Piraziz Belediye Başkanı Cafer MAVİ, Bulancak İlçe Müftüsü Şaban SADAN, Tüm-Bel Sen Giresun Şube Başkanı Erdem MERT, Siyasi Parti başkan ve temsilcileri, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyeleri katıldılar.

gorevsehidierhancimen

Tüm-Bel-Sen Giresun Şube Başkanı Erdem MERT’in rahmetlinin öz geçmişi ile ilgili bilgi vermesi ve rahmetliye çıkmış olduğu bu yolculukta başarılar dilemesinin ardından, Belediye Başkanı Av. Kadir AYDIN bir konuşma yaptı. “Törenlerin en zor olanını yapıyoruz” diyen Başkan, konuşmasında;

“Çok kıymetli misafirlerimiz, aramızda Sayın Vali Yardımcımız, Piraziz Kaymakamımız, Piraziz Belediye Başkanımız ve Bulancak Kaymakamımız var. Ben kendilerine ve siz kıymetli misafirlerimize aile adına ve şahsım adına hoş geldiniz diyor, katılımlarınız için teşekkür ediyorum. İlçemizdeki bu cenaze bir şehit cenazesi niteliğindedir. Hem katılım itibariyle, hem kalabalık, hem de içerik itibariyle bunu hep birlikte görüyoruz. Değerli katılımcılar, aile adına söz almak isteyen var mı diye kendilerine sorduğumda, siz bizim adımıza tüm katılımcılara teşekkür edin dediler. Ben de aile adına hepinize teşekkür ediyorum.
Allah bir daha böyle acıları yaşatmasın. Bu ani ölümler insanı derinden yaralayan, gerçekten perişan eden durumlar. Hepimiz sabah kalktığımızda, çoluk çocuğumuzla vedalaştığımızda akşam tekrar eve dönme ümidi ile ayrılıyoruz. İnsan yaşlanıp belli bir hastalık sahibi olduğunda, insan yavaş yavaş ölüme alışıyor. Ancak, netice itibariyle bu tür ölümler acı ölümlerdir. Ölenin şehit olması, güzel bir ölümle ölmesi, bu durumda tek mutlu olduğumuz yer. Tekrar katılımınızdan dolayı hepinize aile ve şahsım adına minnetlerimi şükranlarımı sunuyorum.

Kıymetli büyüklerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Erhan kardeşimize Allah’tan bol rahmet, yakınlarına, çocuklarına, ailesine, anne ve babasına sabırlar diliyorum. Allah acımızı azaltsın. Makamı cennet olsun.”dedi.

Valiliği temsilen törene katılan Vali Yardımcısı Fethi YORULMAZ, Sayın Valimiz ve şahsı adına Bulancak Belediyesi, ailesi ve Bulancaklılara baş sağlığı dileyerek, operatörlerin özellikle bölgenin coğrafi yapısı gereği zor şarlarda çalıştığını ve operatörlerin kolay yetişmediğini vurgulayan bir konuşma yaparak, merhuma rahmet ve kalanlara baş sağlığı diledi.

Konuşmaların ardından, İlçe Müftüsü Şaban SADAN’ın rahmetlinin çocuklarına rızık temini için çalışırken geçirmiş olduğu kaza sonucu vefatının şehitlik mertebesinde olduğunu vurgulayan kısa konuşmasının ardından, yapmış olduğu dua ile tören sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.