SON DAKİKA!
gucegiresunmilliegitim

GÜCE EĞİTİM SEFERBERLİĞİNDE

Giresun’un Güce ilçesi en uzak köylerine ilçe Milli Eğitim Müdürü Altan Erkmen yaptığı ziyaret ile hem moral verdi hemde yerinde eğitimi denetledi.

altanerkmengucegiresun

Güce İlçe Milli Eğitim Müdürü Altan Ekmen, Boncukçukur, Düzçukur ve Fırınlı İlköğretim Okullarında incelemelerde bulundu.

Köy okullarının pansiyonu, yemekhanesi ve dersliklerini gezen Milli Eğitim Müdürü Ekmen, bu okulların durumu ve sorunlarıyla ilgili yöneticilerden bilgi aldı. Milli Eğitim Müdürü Altan Ekmen, bu köylerde görev yapan öğretmenlerin üzerlerinde hakları olduğunu söyledi.

Ekmen,”Üzerimizde hakları var. Bu kadar zor tabiat koşulları içersinde eğitim faaliyetini sürdüren öğretmenlerimizin üzerimizde hakları var. Bizler kent merkezlerinde daha iyi imkânlarda ve daha iyi şartlarda yaşarken bazen onlardan çok serzenişte bulunuyoruz. Köyleri ve köy çocuklarını anlamamız gerekir. Onları görmeden, yaşadıkları çevreyi anlamadan değerlendirmelerde bulunmak yanlıştır. Bütün bunlara rağmen öğretmenlerimiz çok fedakârlıkta bulunarak güzel öğretim ortamları hazırlamışlar, Düzçukur´da ki okulumuz pırıl pırıl ve bir o kadarda sevecen bir ortam, Boncukçukur´da ki okulumuzda bahçe düzeni için öğretmenlerimizin gayreti görülmeye değer. Ayrıca bu okulumuzda tertipli ve düzenli. Hepsine teşekkür eder, başarılı çalışmalarının devamı için elimizden geleni esirgemeyeceğimizi bilmelerini isterim” dedi.

Haber: Hayri Bahadır/Güce Haber 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.