Uncategorized

Güce Elektirik Problemini Çözüyor

Yetkililerden edinilen bilgilere göre, Elektrik kesintilerinin neden oldugu Espiye ve Yaglidere’nin köylerinin de Güce ilçesini besleyen enerji hattindan elektrik almasindan dolayi, Güce kaynakli olmayan arizalar Güce ilçesini elektriksiz biraktigini belirttiler.

 

Yetkililer,TEDAS Giresun Il Müdürlügü Güce ilçesinde yasanan arizalari gidermek için 2 sistem devreye aldi.1:Espiye ilçesinin girisine arizalari havada engelleyen direk tipi kesici cihazi takilarak Espiye ve Yaglidere’nin köylerinden gelen arizalari engellemesiyle Güce ilçesi rahat bir nefes almis oldu.

 

Güce ilçesi için Espiye ilçesine takilan bu cihaz Giresun Ilinde ilk uygulanan sistem olma özelligi tasiyor. Maliyeti ise 30.000 TL civarindadir. 2:170.000 TL harcanarak Giresun Aksu Trafo merkezinden Espiye sehir merkezine gelen enerjiden Güce hat basina kadar yeni bir hat yapilarak ikinci bir enerji besleme sistemi yapildi.

 

Bu yapilan sistemlerden sonra Güce’den kaynaklanmayan kesintilerden dolayi Güce ilçesi etkilenmeyecek denildi.

 

Kaynak : Güce Haber

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.