SON DAKİKA!
giresunguceyayla

GÜCE YAYLALARINDA ELEKTRİK İSYANI

Giresun’un Güce İlçesi Yaylaları halen Elektriğe kavuşamayınca yaylaların müdavimi olan Güceliler komşu ilçelerin Elektrik kullanıyor olmasına kendilerini sahipsiz olarak niteledirerek komşuya var bize yok mu dediler.

giresunguceyayla

Espiye ilçesine bağlı Çamlık, Karaovacık ve Kasaba Obaları elektrik yakarken Gücelilerin obalarında hala gaz lambasıyla aydınlanmaya çalışılması vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Güceli vatandaşlar “Espiye ilçesine bağlı yayla obalarına elektrik verilirken bize niçin verilmiyor” diyerek dert yandılar. Güce İlçesi Giyimli Mahallesi sakinlerinden A.Ali Demirel gazetecilere yaptığı açıklamada, “Güce ilçesinin sahipsiz olduğunu biliyoruz ama yöneticilerimizden yine de acilen bu konuya el atmalarını istiyoruz. Güce yayla obaları sakinleri olarak iki yıldır elektrik alabilmek için mücadele ediyoruz. Bize 300 metre uzaklıkta bulunan Espiye ilçesinin obaları 2 yıldır elektrik kullanırken biz neden hala gaz lambası kullanıyoruz. Seçimden sonra ilçemize teşekkür ziyaretine gelerek bizlere söz veren vekillere buradan tekrar çağrıda bulunuyoruz. Bu kadar basit bir iş için kaç yıl daha bekleyeceğiz. Bizlere vermiş olduğunuz sözü ne zaman tutacaksınız. Biz iki yıldır merakla bekliyoruz. Güce Yaylalarındaki halkımızın bu makul isteğini daha geciktirmeyin, onlarda gaz lambasından kurtularak ışığa kavuşsun. Bizim bu isteğimiz çokta zor değil, çünkü ana hat bizim yayla obalarının yaklaşık 300 metre uzağından geçiyor. Bir trafo ve birkaç direk ile bu iş hallolacaktır ” dedi.

Haber: Hayri Bahadır/Güce Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.