Uncategorized

Gücede Facia

 Yildirim düsen Akaya 2 baraj insaatinda dinamit deposu patladi.

*Heyelan altinda kalan 3 isçiye ulasilmaya çalisiliyor.


*7 yarali kurtarildi,saglik durumlari iyi.


*1 Minübüs ile 1 kamyonet heyelan altinda.


 


 


Güce de yildirim düsen dinamit çukurunda meydana gelen patlamada 3 kisi hayatini kaybetti.


Güce hidroelektrik santrali insaatinda meydana gelen patlamanin ardindan heyelan olustu. Bir minibüs ve kamyonetin kayalarin altinda kaldigi bildirilirken 7 kisinin agir yarali olarak kurtarildigi açiklandi.


 


Güce ilçesinde, bir santiyede yildirim düsmesi sonucu meydana gelen patlamanin ardindan olusan heyelanda, ölü ve yaralilarin oldugu bildirildi

Alinan bilgiye göre, ilçenin Gelevera Deresi üzerinde bir sirket tarafindan yaptirilan Akkaya 2 hidroelektrik santralinin, güvenlik deposuna yildirim düstü.

Yildirim düsmesi sonucu, depoda patlama meydana gelirken, patlamayla birlikte bölgede heyelan olustu.

Heyelanda, olay yerinde bulunan bir kamyon ile minibüs toprak altinda kaldi.Kamyon ve minibüste insanlarin bulundugu, olayda ölü ve yaralilarin oldugu kaydedildi.

Olay yerine, Giresun dan çok sayida ambulans ve arama kurtarma ekibinin hareket ettigi belirtildi. 

VALI Mustafa TASKESEN: PATLAMA SONUCU HEYELAN ALTINDA KALAN 3 KISIYE ULASILMAYA ÇALISILIYOR

Giresun Valisi Mustafa Taskesen, Güce ilçesinde bir santiyeye yildirim düsmesi sonucu olusan heyelanda, toprak altinda kalan minibüsteki 3 kisiye ulasilmaya çalisildigini belirtti.

Taskesen, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Güce ilçesinde aksam saatlerinde meydana gelen olayda, santiyeye yildirim düstügünü ve yildirim düsmesi sonucu patlama meydana geldigini ifade ederek, Patlamayla birlikte bölgede heyelan olustu. Bu heyelanda bir minibüs ile bir kamyon toprak altinda kaldi dedi.

Olay yerinden 2 kisinin yarali olarak çikartildigini belirten Taskesen, Yaralilarin saglik durumlari çok iyi. Bir kisi ayakta tedavi edildi. Diger yarali ise Espiye Devlet Hastanesinde tedavi altinda tutuluyor. Toprak altinda kalan minibüsün içerisindeki 3 kisiye ulasmaya çalisiyoruz diye konustu.

Vali Taskesen, minibüstekileri kurtarmak için yapilan çalismalarin araliksiz devam ettigini, bölgede toprak ve tas kaymalarinin sürdügünü bu nedenle ekiplerin çok titiz bir çalisma yaptigini kaydetti.

Taskesen, olay yerinde çok sayida arama kurtarma ekibinin bulundugunu da ifade etti.HAYATINI KAYBEDENLER


Hakan Türkyilmaz (Mühendis)


Hasan Günes (Soför)


Ahmet Batan (Isçi)


YARALILAR


Abdullah Çatak


Turan Bakir (Giresun Devlet Hastanesi nde tedavi altinda)
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.