KÜLTÜR SANAT

GÜL FİGÜRLÜ KEMENÇE CUMHURBAŞKA’NINA

Giresun’un Görele ilçesinde Kemençe üreterek geçimini sağlayan Temel Karademir Gül işlemeli bir Kemençe üreterek Türkiye Cumhuriyeti Cumhur Başkanı Abdullah Gül’e hediye etmek istediğini haber ajanslarına duyurdu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün hayranı olduğunu belirten Temel Karademir (57), bir haftalık çalışmayla her yerde bulunmayan akça ağacından yaptığı 56 santim ebadındaki kemençeyi Cumhurbaşkanı’na hediye etmek istediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü çok sevdiğini ve asıl mesleğinin karesör ustası olduğunu ifade eden Temel Karademir, şöyle konuştu: “Ben, kemençenin anayurdu Görele ilçesinde yıllardır kemençe yaparak hayatımı sürdürüyorum. Son günlerde aldığım kemençe siparişini yetiştirmekte güçlük çekiyorum. Bu da beni mutlu ediyor. Cumhurbaşkanımızı çok sevdiğim ve ona hayranlık duyduğum için gül figürli kemençeyi kendisine hediye edeceğim. Önümüzdeki günlerde randevu talep ederek kemençeyi Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’e hediye etmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül benim üretimim olan bu özel kemençeyi kabul ederse dünyanın en mutlu insanı ben olacağım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.