Uncategorized

Gülben Ergen den Alucra ya Yardim

Çocuklar Gülsün Diye, Türkiye genelinde baslatilan ana sinifi  projesine basvurdugumuzda Gülben Ergen ve ekibi duyarsiz kalmadi ve Alucra Yesilyurt köyü ana sinifi ögrencilerimize malzeme yardimi gönderdi..

 

Izmirli ilk tayin yeri Yesilyurt ana sinifi olan ögretmenimiz  Tugçe Aytek bizi arayarak, 27 tane ana sinifina çocuklari için  gelen malzemeleri aldigini, Çocuklar Gülsün Diye projesi ekibine ve Sayin Gülben Ergen e Alucra.com Tülay Dolu ve ekibine çok tesekkür ediyorum.  Kolileri açarken yasanan heyecan ve sevinç görülmeye degerdi.  Egitime duyarli insanlar varligini yanimizda hissetmek bizlere umut, güç ve heyecan asilamistir. Dedi.

Mardin Bilge Köyü nde 2009 da yasanan korkunç katliam pek çogumuzun unutamayacagi bir olay. Katliamin duyulmasindan sonra pek çok sivil toplum örgütü, olay nedeniyle agir travmaya maruz kalan çocuklara yardim etmek için köye ziyaretlerde bulundu. Sanatçi Gülben Ergen de Bilge Köyü nde yasananlari unutmamis ve ilk firsatta orayi ziyaret etmisti. Iste Çocuklar Gülsün Diye, projesi bu ziyaret sonucu ortaya çikti.


Okul öncesi egitimin önemine dikkat çekmek ve 0-6 yas arasi çocuklara egitim imkani saglamak amaciyla iki arkadasiyla birlikte yola çikan Ergen, kisa sürede hedeflerine adim adim ulastiklarini belirtmistir.

Bizde Alucra.Com ailesi olarak Yesilyurt ana sinifimiza gönderilen tüm malzemeler için, Sesimize duyarsiz kalmayan, degerli sanatçimiz Gülben Ergen hanima, Meral Aydin hanima, Çocuklar Gülsün Diye projesinde canla basla gönüllü çalisan tüm ekibe sonsuz tesekkür ederiz…


Haber: Tülay Dolu/Alucra.Com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.