Uncategorized

Gurbetçi Çotanaklar Giresun daydi

  1000 km yol kat ederek hafta sonu Giresunspor’un  maçini izlemeye ve 2 Nisan’ da yapilacak olan Osman Agayi anma törenlerine dikkat çekmek için Bursa’ dan sehrimize gelen Gurbetçi Çotanaklar yapmis olduklari faaliyetler ile takdir ediliyorlar.
     

Bursa’ da Giresun ve Giresunspor sevdalilari tarafindan kurulan ve Giresun’ a dair  Bursa’ da yapilan her faaliyet de basi çeken Gurbetçi Çotanaklar’ in yönetim kurulu baskani Ismail Akdogan tarafindan yapilan açiklamada sunlara yer verildi.
       ‘’ Hayat sartlari bizleri ilimizden uzak da yasamaya itti. Ancak bu durum hiçbir zaman içimizdeki Giresun sevgisine engel olmadi. Bizler elimizden ne geliyorsa Giresun ve Giresunspor için yapmaya her zaman haziriz.’’ dedi.
      Konusmasinin devaminda Destan kahramani dedemiz Gazi Topal Osman Aga’ mizin ölüm yildönümüne de deginen Akdogan her yil 2 Nisan’ da Osman Agamizin huzuruna geliyoruz. Her sene Anit heykel önünde ve Giresun kalesinde bulunan Osman Agamizin mezari basinda onu dualar ile aniyoruz. Fakat her yil orada gördügümüz manzara bizim vicdanimizi sizlatiyor kendi kendimize nasil olur da böylesine destan kahramani Türkiye Cumhuriyeti kurucusu M. Kemal ATATÜRK’ ün bas muhafiz komutanligini yapan bir komutan böylesine az katilim ile anilir. Bu sene bu görüntüyü ortadan kaldirmak için hep beraber kollari sivadik. Allah izin verirse Atamiza verdigimiz degeri ve duydugumuz saygiyi bu yil 2 Nisan’ da Anit heykel önünde ve Giresun kalesinde yapilacak olan törenlere katilacak olan tüm Giresunlular ile gösterecegiz dedi.
       


 

Ayrica Giresunspor- Bucaspor karsilasmasi baslamadan ilk olarak Giresun Atatürk stadina giren Gurbetçi Çotanaklar stada asmis olduklari pankart ile Tüm Giresunlulara çagrida bulunarak herkesi 2 Nisan daki Osman Agayi Anma törenlerine davet ettiler.
        Buca karsilasmasinin ardindan sehrimizden ayrilan Gurbetçi Çotanaklar 31 Mart gecesi Bursa dan tekrar sehrimize gelerek Osman Agayi Anma törenlerine katilacaklarini bildirdiler ve Giresun için son 15 günde  8000 Km yol kat ettiler.

 

Haber: Erdal AVCI  Fotograf : B.AKÇA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.