SON DAKİKA!
giresunespiyegurbetci

GURBETÇİLER HÜZÜNLE DÖNÜŞ YOLUNDA

İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli gibi kentlerin yanı sıra yurt dışında yaşayan gurbetçilerin fındık hasadının sonuna gelinmesi dolayısıyla geri dönüşleri başladı.

gurbetcidonuste

Yeni eğitim ve öğretim yılının 17 Eylül’de başlayacak olmasının da etkisiyle gurbetçiler otobüs terminallerinde yoğunluk oluşturuyor.

Yoğunluk nedeniyle ek seferler koyan otobüs firması yetkilileri ilgiden memnun olduklarını belirtiyor.

Espiye Belediyesi Zabıta Trafik Amiri Refik Bahadır, gurbetçilerin geri dönüşü sebebiyle otobüs terminalinde kontrolleri artırdıklarını bildirdi.

Bahadır, tatil dönüşü yollarda yaşanacak yoğunluk sebebiyle sürücülere trafik kazalarına karşı dikkatli olmaları tavsiyesinde bulunarak uykusuz yola çıkmamanın önemine dikkati çekti.

Fransa’da yaşayan ve yaz döneminde tatil ve fındık toplamak için Espiye’ye gelen İbrahim Özdemir, memleketine gelirken neşe içerisinde olduğunu ancak geri dönüş yolunda ayrılığın hüznünü yaşadıklarını söyledi.

Özdemir, “Ne kadar hüzünlenirsek hüzünlenelim, geri dönmek zorundayız. İnsanın ‘doğduğu yer değil, doyduğu yer’ demişler. Bizim ikinci vatanımız da Fransa oldu. 4 haftalık bir tatil için Espiye’ye geldik. Akrabalarımızı, yakınlarımızı, köyümüzü ve yaylaları gördük, hasret giderdik. Fındığımızı da topladık. Geri gidiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.