Uncategorized

Gurbetçiler Osman Aga ya Sahip Çikiyor

Gurbetçilerin Gösterdigi ilgi Giresunlulardan da Bekleniyor..


*Bu tür anma törenleri,anit mezarlarin ve sehitliklerin yaninda yapilirken,Topal Osman’in anit mezar yaninda anilmamasi,elestirilere yol açiyor.
 

Anma günlerinde gurbetçilerin Topal Osman’a gösterdigi ilgi, Giresun halkindan da bekleniyor.


Her yil Giresun’da yapilan Topal Osman’i Anma Günlerinde Giresunlu kahvede oturmayi yeglerken,gurbetten gelen Giresun ve STÖ baskan,yönetici ve üyeleri törenlerdeki yerini aliyor.Kale’deki Anit Mezara ise bir kaç devlet memuru ile gurbetçi Giresunlular  dua okumaya çikiyor. Sahilde törene katilanlar Kale’ye çikmiyor.

Gurbetçi Giresunlularda Sn. Murat Toker öncülügünde Bursa ile Gemlik basi çekerken,Istanbul’da Sitki Ada öncülügünde Giresun Dernekler Federasyonu ile

 

Bayrampasa Giresunlular Dernegi Baskani Ismail Yalçin ile Esenler Yesil Giresun Dernegi 2.Baskani Veysel Akalin’in gayretleri ile Giresun’a Topal Osman’i Anma Törenlerine gidiliyor.
2 Nisan 2010 günü Giresun’da  Topal Osman’i anma törenlerine gitmek için hazirliklarini sürdüren bu hemserilerimize yurdumuzun diger illerinden ve STÖ’nin de katilmasi bekleniyor.

Bursa’da sadece Sn. Murat Toker’in anma günlerine gelmeleri için bin davetiye dagittigi ifade edilirken,Giresun’da ikamet eden hemserilerimizin de anma törenlerinde gurbetçi Giresunlulari yalniz birakmamalari bekleniyor.
Gurbetçilerin Gösterdigi ilgi Giresunlulardan da Bekleniyor..

 

 

Kaynak : Zeki AL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.