SON DAKİKA!

Haberciyi Haber Yapan Ziyaret

Karaahmetoglu, Büro Sorumlusu Mehmet Ekizoglu ve yurt muhabirleri ile bir süre sohbet ederek, ajansin çalismalariyla ilgili bilgiler aldi.


Türkiye Büyük Millet Meclisi ne (TBMM) Agustos ayinda mahkumlarla ve findikla ilgili toplam üç soru önergesi sundugunu ifade eden Karaahmetoglu,


“Findikla ilgili soru önergemizde findik rekoltesinin düsük olmasi, Tarim Kredi Kooperatifi ve Ziraat Bankasi kredileri yer aldi. Devlet findik üreticisine Dogrudan Gelir Destegi adi altinda dönüm basina 150 lira vererek destekliyor. Eger findiga iyi bir fiyat verilirse dönüm basina ödenen paradan çok daha iyi olur” dedi.


Karaahmetoglu, üreticilere dönüm basina ödeme yapilmasini en çok tüccarlarin istedigini savunarak, söyle konustu:


“Eger ürünü desteklerseniz üreticiyi de desteklemis olursunuz. Lisansli depoculuk, findik borsasi Giresun da olsa, FISKOBIRLIK desteklense sorunlar giderilmis olur. Asil mesele emek harcayanla sermayeci arasindaki mücadeledir. Findigin fiyatini tüccar belirliyor. Bu durumu yikmak lazim. Eger çiftçiyi temsil edecek bir grup yoksa çiftçi dagilir. Bence findik konusunda üreticiyi degil ürünü desteklemek lazim. Ancak üretici de güvence altina alinarak altyapi olusturmalidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.