Uncategorized

Haberder Kinama Yayinladi

SKANDAL…. SKANDAL…


ISRAIL AJANLARI TÜRKIYE’DE GAZETECILERI GÖZALTINA ALMAYA KALKTI…


Israil Ajanlari Istanbul’da gazetecileri gözaltina almaya kalkismasi sonucu olay karakola yansidi. Karakolda dahi kimliklerini göstermeyen ajanlar, diplomatik kimliklerini öne sürüp karakola bile getirilmelerinin suç oldugunu söyleyerek hiçbir bilgi vermediler.


Haberciler Dernegi olarak, olayi kiniyor, Israil Konsoloslugu’nun Türk kamuoyuna açiklama yapmasini bekliyor, Disisleri ve Içisleri Bakanligi’ni göreve çagiriyoruz…


Show Tv muhabiri Göktan Bedük’e karsi bugün Israil Konsoloslugu görevlileri olduklari sonradan anlasilan kisiler tarafindan oturmakta oldugu parkta gözaltina alinmak istendi. 


Israil Ajanlarina Kimlik soran Gazeteci Göktan Bedük’e kimlik göstermeyen Israilli ajanlar Bedük’ü gözaltina alamayinca vatandaslarin toplanmasi sonucu olay yerinden uzaklastilar. 


Emekli bir polisin, polise olayi ihbar etmesi sonucu, ajanlar gözaltina alindi.


Haberciler Dernegi Baskani Hasan Taskin “Haberciler olarak, gerçeklesen bu olayi, Israil’in Türkiye’nin iç isine müdahalesi olarak algiliyoruz. Ayrica bu çirkin olayla ilgili Israil Istanbul Baskonsoloslugu’nun açiklama yapmasini bekliyoruz. Diger yandan Disisleri Bakanligi ve içisleri Bakanligi’nin da göreve çagiriyoruz” seklinde konustu.


OLAY NASIL GELISTI


Taskin, olaya maruz kalan habercilerin Haberciler Dernegi’ne su bilgileri verdiklerini dile getirdi.


“Show Tv muhabiri Göktan Bedük’e  bugün ögle saatlerinde  Levent Karakolu’nun hemen yani basinda bulunan Besiktas Belediyesi’ne ait parkta kimligi belirsiz ve telsiz tasiyan kisiler tarafindan kimlik soruldu. Gazeteci Bedük, kendisine kimlik soran ve gözaltina almak isteyen kisilere kim olduklarini sordugunda herhangi bir cevap alamadi. Bunun üzerine kimligi belirsiz kisiler Bedük’ü tartaklamak istedi. Göktan Bedük ve olaya tanik olan kameraman Akin Saglam, Siyaset Meydani  editörü  Burak Ersemiz , ulastirma elemani Adnan Koçar ve parkta bulunan kimliginin açiklanmasini istemeyen emekli bir polis memuru karakola gidip sikayetçi oldular.


Gözaltina alinan kisilerin Israil Konsoloslugu’nda görevli oldugu anlasildi. 


Gözaltina alinan Israil Konsoloslugu görevlileri polise direnerek uzun süre kimlik vermekten ve isimlerini dahi söylemekten kaçindilar.


Bunun üzerine Olay yerine Terörle Mücadele, Istihbarat Sube ve Güvenlik Sube ekipleri çagrildi. “ Sorusturma sürüyor…


BU ILK DEGIL


Olaya tanik olan Haberciler Dernegi Baskan Yardimcisi Burak Ersemiz ayni olayin kisa bir süre önce kendi basina geldigini belirterek sunlari söyledi.


“Bundan bir kaç ay önce isyerime yürürken kaldirima yanlis park edilmis arabalari gördüm ve telefonumun kamerasiyla park etmis arabalari çektim. Çalistigim Show Tv binasina girmek üzere iken arkamdan yaklasan telsizli bir kisi kolumdan sertçe tutarak ingilizce ne yaptigimi sordu… Ben saskinligimi üzerimden atmaya çalisirken beni gözaltina almaya kalkti Ben telsizinden Ibranice konusmalar duyunca kendisinin Israil Konsolosluk görevlisi oldugunu anladim ve (Bana burada kimlik soramazsin elini hemen çek dedim)


Tam beni tartaklamaya baslayacakken Istanbul Emniyet Müdürlügü’nden orada görev yapan ve beni taniyan bir polis gelerek bana yardimci oldu.

Olayin kisisel oldugunu düsündügüm için sikayetçi olmamistim. Ancak bugün meydana gelen ve tanik oldugum olaydan anladigim kadariyla Israilli güvenlik görevlileri Türkiye topraklarinda hiç bir yasal düzenlemede olmadigi halde bu davranisi sürdürüyorlar. 


Karakola bu tür sikayetlerin çok geldigi ancak, vatandaslarin çekinmeleri sonucu sikayetçi olmadiklari da ögrenildi. 


Kamu oyuna saygi ile duyrulur…


 


 


Tevfikbey Mah. Tahsin Tekoglu Cad. No.2

Sefaköy – Küçükçekmece/Istanbul

Tel: 0212 5404045  Faks: 0212 5403999

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.