SON DAKİKA!

HAKKI GÜL’ÜN ORGANLARI BAĞIŞLANDI

Yaşadığı İstanbul’dan tatil için geldiği memleketi Giresun’un Keşap ilçesinde beyin kanaması geçirdikten sonra beyin ölümü gerçekleşen 61 yaşındaki Hakkı Gül’ün organları ailesi tarafından bağışlandı.

hakkigulgiresun

Geçen cumartesi günü hipertansiyona bağlı beyin kanaması sonrasında Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Hakkı Gül’ün burada beyin ölümü gerçekleşti.

Ailenin organ bağışına izin vermesi sonrasında Samsun 19 Mayıs ve Erzurum Atatürk üniversitelerinden gelen uzmanlarca yapılan operasyonla Hakkı Gül’ün karaciğeri ve böbrekleri alındı.

Karaciğer ve sağ böbrek Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne, sol böbrek de Samsun 19 Mayıs Üniversitesi’ne gönderildi.

Bu arada, Hakkı Gül’ün bayılma şikayetiyle hastaneye geldiğini anlatan Giresun Organ Nakli Koordinatörü Doktor Adem Kırca, yapılan tetkiklerde hiper tansiyona bağlı beyin kanaması tespit edildiğini söyledi. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Hakkı Gül’ün bir süre sonra beyin ölümünün gerçekleştiğini kaydeden Dr. Adem Kırca, “Durumu aileye anlattık. Aile çok büyük bir duyarlılık gösterdi, organlarının bağışlanmasına razı oldu” dedi.

4 çocuk babası Hakkı Gül’ün İstanbul’da yaşadığı ve tatilini geçirmek üzere memleketi Giresun’un Keşap ilçesine geldiği öğrenildi.

Hakkı Gül’ün cenazesi ise yarın İstanbul’da aile kabristanlığında toprağa verileceği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.