SON DAKİKA!

Halim Karakaya Esenler Ilçe MEM Müdürü Oldu

Uzun süredir vekâleten yürütülen Esenler Ilçe Milli Egitim Müdürlügüne Istanbul Milli Egitim Müdür Yardimcisi olarak görev yapan, 2011 genel seçimlerinde AKP’den 2. Bölge Milletvekili aday adayi olan Halim Karakaya atandi. Yeni ilçe milli egitim müdürünün pazartesinden itibaren görevine baslamasi bekleniyor.


Istanbul dogumlu olan Halim Karakaya aslen Giresunlu olup Merkez Barça Köyü nüfusuna kayitlidir.


Halim Karakaya Ilkögrenimini Kâgithane Ilkokulunda yapti. Orta ve Lise egitimini Istanbul Fatih Imam Hatip Lisesinde 1975 yilinda tamamladi. 1976 yilinda Bursa Yüksek Islam Enstitüsünde egitimine devam eden Halim Karakaya buradan 1979 yilinda mezun oldu.       


Bankacilik ve Sigortacilik dalinda yüksek lisans yapmis olan Halim Karakaya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ögretmeni olarak Ilk görev yeri Sivas Zara Lisesine atandi. 1982 yilinda ayni ilçede Zara Imam Hatip Lisesine müdür olarak atandi. 1985 yili Kasim ayinda Tekirdag Merkez Imam Hatip Lisesi Müdürlügüne geldi. 1994 yilinda Istanbul Ümraniye Imam Hatip Lisesi Müdürlügüne geldi. Kisa bir süre burada görev yaptiktan sonra 1 Aralik 1995 tarihinde Istanbul Fatih Imam Hatip Lisesine müdür olarak atandi. Burada 2006 yilinin Agustos ayina kadar görev yapti.


2006 yili Agustos ayinda Istanbul Il Milli Egitim Müdürlügünde Müdür Yardimcisi olarak göreve getirilen, 2011 genel seçimlerinde AKP’den 2. Bölge Milletvekili aday adayi oldugundan bu görevinden istifa eden Halim Karakaya bundan sonra Esenler ilçe milli egitim müdürü olarak görevine devam edecektir.Halim Karakaya evli ve 4 çocuk babasidir.


www.gurbetcigiresun.com.tr olarak degerli hemserimiz Halim Karakaya ya yeni görevinde basarilar dileriz.


Kayanak:Vatangiresun/Nuri Yilmaz


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.