SON DAKİKA!

HASAN AYDIN HAVA LİMANI EN ÖNEMLİ YATIRIM

Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın, basın mensuplarıyla Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında incelemelerde bulundu.

Ak Parti iktidarının Giresun ve Ordu illerine 11 yıllık iktidarı döneminde yaptığı en büyük yatırımın havaalanı olduğunu ve iki ilin kader ortaklığı yaptığı havaalanının geleceğine ışık tutuğunu ifade eden Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın önce şantiye şefinden bilgi aldı, ardından ise değerlendirmelerde bulundu.

Hasan Aydın, yaptı değerlendirmede “Havaalanı, Ordu ve Giresun illerinin hayal projesiydi. Ak Parti 11 yıllık iktidar döneminde Ordu’ya 11 milyar, Giresun’a ise 6 milyar TL yatırım yapmıştır. Ancak havaalanı bu yatırımların dışında en büyük yatırımımız olmuştur. Daha 1990’lı yıllarda ilk defa gündeme gelen havaalanı 2001 yılında bizden önceki hükümet döneminde programdan kaldırılmıştır. Hatta o yıllarda henüz genel başkan olarak ilimize gelen Başbakanımız önceliklerinin Karadeniz Sahil Yolu’nu bitirmek olduğunu ifade etmişti. Nihayet sahil yolu bitince de yeniden havaalanı yeniden gündeme geldi ve hayalimiz gerçek oldu. Şimdi ise dünyada ikinci, Avrupa ve Türkiye’de ise ilk olan bir havaalanına kavuşuyoruz. Hatta bu havaalanı Türkiye’nin tanıtım katalogunda da yerini alacak bir proje olmuştur” dedi.

Havaalanının tamamlanmasının ardından her iki ilin sanayi ve turizm açısından önemli ölçüde kalkınacağını da ifade eden Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın “Havaalanına en yakın Organize Sanayi Bölgesi’ni ilimize kurmaktayız. Sanayi bölgesinde 75 parsel olmasına rağmen 100’ün üzerinde müracaat olduğu da bunu bir göstergesidir. Havaalanıyla buranın değeri ve önemi daha da artacaktır. Yine turizm açısından da önemli olan ulaşım sorununu da kolaylaşmış olacaktır. Havaalanı faaliyete geçtiğinde her iki ilin gelişimi ivme kazandığını göreceğiz” diye konuştu.

Havaalanıyla ilgili teknik bilgi veren Şantiye Sorumlusu Ömer Işık ise yaklaşık 500 kişinin, 49 iş makinesinin çalıştığını belirterek günde birbuçuk ton taş taşınarak bugüne kadar yaklaşık 22 bin 500 ton taş dolgusu yapıldığını ifade etti.

Şantiye Şefi Ömer Işık, 2011 yılında başlayan dolgu ve pist çalışmasının 2014 temmuz ayı sonlarında tamamlanarak teslim edilmesinin ardından üst yapı apron çalışmalarının başlayarak yıl sonuna kadar tamamlanacağını kaydetti.

Ak Parti Giresun İl Başkanı Hasan Aydın’ın, basın mensuplarıyla havaalanı inşaatı inceleme çalışmalarına partisinin Kadın Kolları Başkanı Rabia Hafızoğlu ve Piraziz Belediye Başkanı Cafer Mavi de eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.