SON DAKİKA!

HASAN TURAN GİRESUN İÇİN ÇALIŞACAĞIM

AK Parti Giresun milletvekilliği için aday adaylığını açıklayan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, “Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nun gösterdiği çizgiye uygun bir milletvekili olacağım” dedi.

7 Haziran tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerde AK Parti Giresun milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu açıklayan Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan, federasyon bünyesinde dernek başkanlarıyla bir araya geldi. Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın katılımıyla gerçekleşen programa yoğun kar yağışına rağmen Giresunlular da oldukça ilgi gösterdi. Giresun’un önemli isimlerinin desteğini alan Turan, “Giresun milletvekili değil, Giresunluların milletvekili” olmak istediğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Türkiye’nin dünya çapında farklı bir çizgide ilerlemesi için farkındalık oluşturduğuna dikkat çeken Turan, “Biz de o çizgiye uygun milletvekili olmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi arzu ediyoruz” dedi. “Hem Erdoğan hem de Davutoğlu, coğrafyamızın sahip olduğu potansiyelin farkına varmamızı öğretti ve bir Türk vatandaşının etrafıyla birlikte düşünüp ona göre strateji belirlemesi gerektiğini gösterdi” diyen Turan, “Cumhurbaşkanımız ‘Dünya beşten büyüktür’ dedi. Yani kaç yüz tane devletin olduğu bir coğrafyada sadece beş güç dünyayı idare edemez. ‘Bu yarışta biz de varız’ dedi. Dolayısıyla biz de o çizgiye uygun milletvekili olmanın gerekliliklerini yerine getirmeyi arzu ediyoruz. Milletimizin hak ve hukukunu en iyi şekilde temsil edip bu ülkenin standartlarını en yukarıya çıkartmaya çalışırken milletimizden aldığımız güçle etrafımızda bize umut bağlamış mazlum ve mağdur coğrafyalara kol kanat germeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

“ADAYLIK SÜRECİNİ TOPLUM BAŞLATTI”

Adaylık sürecinin ve kararının toplum ve sivil toplum örgütleri sayesinde olduğunu belirten Turan, “Aslında adaylık kararını ben vermedim, temsil ettiğimiz toplum ve sivil toplum örgütleri verdi. Giresunumuz ve memleketimiz adına faaliyetler ortaya koyduk. Bunu beğenen yurtiçinden, yurtdışından, siyasetten, bürokrasiden ve iş dünyasından hemşehrilerimiz destek oldu. ‘Bir sivil toplum kuruluşunda çalışıp, sonrasında da siyaset yaparız’ gibi bir düşüncemiz hiçbir zaman olmadı. İşimizi yüreğimizi koyarak samimiyetle yaptık. Yıllardır sivil toplum alanında gösterdiğimiz başarılar da bunun sayesindedir” ifadelerini kullandı.

“GİRESUN MİLLETVEKİLLİ DEĞİL GİRESUNLULARIN MİLLETVEKİLİ OLACAĞIZ”

Giresunluların parlamentodaki sesi ve temsilcisi olacağını belirten Turan, “Tabandan gelen biriyim ve Giresun cemiyetçiliğinin her kademesinde bulundum. Hemşehrilerimle her zaman samimi ve doğal bir ilişki kurdum. Onların parlamentodaki sesi ve temsilcisi olacağım. Sadece Giresun’daki Giresunluların değil, Giresun’dan eğitim ve iş amacıyla gelip dünyanın en güzel şehirlerinden olan İstanbul’a yerleşmiş Giresunluların da temsilcisi olacağım. Bu amaçla Giresun milletvekilliği değil Giresunluların milletvekilliğini yapacağım” şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.