SON DAKİKA!

HAYIRLI TORUN DEDEYİ KİTAP YAPTI

Giresun Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Ali Murat Yılmaz dedesi Yusuf  Akyüz’ün hayatını kaleme aldı.

Giresunlu işçi emeklisi Yusuf Akyüz’ün 78 yıllık hayatında yaşadığı olayları kaleme alan torunu Ali Murat Yılmaz yaşananları kitap haline getirdi.

Giresun’dan, çalışmak için çıktığı gurbet yolculuğunda İstanbul’da kimi zaman seyyar satıcı kimi zaman hamal ve amele olarak hayatını kazanma mücadelesinin yer aldığı 78 yıllık bir çınarın yaşamın öyküsü okuyucularla buluşmaya hazırlanıyor.

Hem sıra dışı, hem sıradan, yaşanmış bir hikayenin konu olduğu “Aykırı Yusuf” isimli kitabın kahramanı olan Yusuf Akyüz, bir gün yaşadıklarının kitap olacağını asla düşünmediğini ancak yaşadıklarının başkalarına tecrübe olmasını çok istediğini söyledi.

Yusuf Akyüz, “Anadolu’dan çıkıp İstanbul’a gurbete gidenlerin yaşadığı bir hayat mücadelesinin içerisinde bulundum.Bu yaşadıklarım kimi zaman trajikomik kimi zaman fırsatları tepen anılarla dolu.Bir gün kitap kahramanı olacağımı düşünmezdim fakat her zaman yaşadıklarımın genç nesillere tecrübe olmasını isterdim.”dedi.

Dedesinin hayatını konu alan kitabın yazarı Giresun Belediyesi Basın Yayın Sorumlusu Ali Murat Yılmaz ise kitabın pek yakında okuyucularıyla buluşmak için dağıtıma başlanacağını belirterek ilk imza törenini ise kitabının kahramanıyla gerçekleştireceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.