Uncategorized

Hekim Süt;Giresunlu Süt Üretsin Alacagiz

2010 rakamlarina göre; Ilimizdeki besi ve süt hayvani sayisi ile çiftçilerimizin yararlandigi destekleme bedellerinin önceki yila göre % 90’lara varan oranlarda arttigina dikkat çeken Hekim Süt Endüstrisi Gida ve Yapi Sanayi Ticaret A.S Genel Müdürü Sedat Murat Bayrak, Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi ile süt ve besi hayvanciliginin gelismesi için sürekli iletisim içinde olduklarini söyledi.


“HEKIMINIZE GÜVENIN”


Yazili bir açiklama yaparak Birlik baskani Telat Çetiner’in geçtigimiz hafta yaptigi açiklamaya yönelik degerlendirmelerde bulunan Genel Müdür Bayrak, “Damizlik Sigir Yetistiricileri Birligi’nin kayitlarina göre Giresun’da yaklasik 10 bin 300 basi inek ve düve olmak üzere toplam 13 bin bas hayvan bulunmaktadir. Süt hayvanciligi ile ek bir gelir elde etmek ya da tamamen geçimlerini bu isle saglamak isteyen insanlarimizin, üretimlerini degerlendirebilme konusunda Hekim Süt olarak her zamanki gibi üzerimize düseni yapacagiz. Üreticilerimizin üretmis olduklari sütler, simdiye kadar oldugu gibi bundan sonrada isletmemiz tarafindan hak ettigi bedelden alinarak, en iyi sekilde degerlendirilecektir. Üreticilerimiz hayvancilik desteklerinden yararlanmak için ilgili kurumlara basvurup bilgi almalidirlar. Anaç sigir ve buzagi desteklemelerinden yararlanma sayisi arttikça ilimizde hayvancilik gelisecek, süt onlar için daha karli bir kazanç kapisi olacaktir”, dedi ve üreticilere söyle seslendi: Hekim Süt olarak yöremizin tüm sütüne talibiz. “ …Hekiminize Güvenin…”


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.