Uncategorized

Hemserimiz Bugün gazetesi Yazari Hakan Aygün

AKP kendi eliyle BAHÇELI`YI BASBAKAN YAPACAK…


Kürt açilimi hangi partiye ne kazandirdi, ne kaybettirdi anketlerle ölçülüyor. Bu konuda en uçuk fikir Bugün yazari Hakan Aygün`den geldi. Aygün`ün oldukça iddiali Kürt açilimi AKP`ye kaybettirecek MHP`ye kazandiracak diyen Aygün, Bahçeli de Basbakan olacak diyor.


MHP`NIN ÖNLENEMEZ YÜKSELISI
Son anketler, `Kürt açilimi tartismalari`nin MHP`yi yükselttigini, CHP ile AK Parti`de ise düsüs yasandigini gösteriyor.
Hiç sasirmadim! Birincisi CHP`deki düsüs, düsüs degil! Çünkü tüm anketlerde böyledir. Seçim atmosferi yokken, CHP hep düsük çikar. Bence ilk kez seçim uzaktayken, bu kadar yüksek çikmis.

OYUM ZIYAN OLMASIN
Çünkü CHP`den degil ama `yönetimini gençlestirememesinden` memnun olmayan bir kitle var. CHP hakkinda atip tutarlar ama alternatif ortaya çikmadigindan, sandik vakti geldiginde `oyum ziyan olmasin` diye kötünün iyisi gördükleri CHP`ye oy verirler.


CHP POTANSIYEL OLARAK YÜZDE 25- 30 ARASINDA BIR PARTI
Geçmis tecrübeler isiginda diyebilirim ki, Kürt açilimi tartismalari CHP`ye asla 2 puan kaybettirmemistir, tam tersine birkaç puan kazandirmistir. CHP artik potansiyel olarak yüzde 25 ila yüzde 30 arasinda bir partidir. Bu böyle biline!


AKP`YE OY VERENLERI AVRUPALI SOLCU SEVIYESINDE SANIYORLAR
Gelelim, MHP`ye! Kürt açilimi iktidar partisinden ne eksiltirse, gidecegi adres MHP`dir. Sol liberal aydin arkadaslarim, pek sevdikleri açilim yüzünden pek sevdikleri AK Parti`den kaçacak oylarin hiç sevmedikleri MHP`ye gidecegine anlam veremiyorlar. Çünkü AK Parti`ye oy verenleri kendileri gibi `Avrupali solcu seviyesinde` saniyorlar.


AKP`DEN KAÇAN HER OY MHP`YE
Bu arkadaslarim hep `saf`tir ve öyle kalacaklar! Onlarin `sandiklari bilinçli kitle` maalesef sadece hiç sevmedikleri CHP`de var! AK Parti ile MHP ise ayni seçmen tabaninin partileri! Diyecegim o ki, AK Parti`den kaçan her oy blok halde MHP`ye gider.


BAHÇELI BASBAKAN OLACAK
Doganin kurali geregi, ayni partinin üç kere üst üste tek basina iktidar görmesi `yipranma payi` yüzünden çok zor olduguna göre, bu gidisle Bahçeli`ye Basbakanlik yolu görünüyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.