ARŞİV

Hemserimiz Can Yücel in Mezarina Saldirildi

Usta sair Can Yücel in Datça Iskele Mezarligi ndaki mezari, kimligi belirsiz kisi ya da kisilerin saldirisina ugradi. Saldirganlar, 12 Agustos taki ölüm yildönümünde bir grup tarafindan mezari basinda anilan ve mezarina sevenleri tarafindan sarap dökülen ünlü sairin mezariyla birlikte komsu mezarlara da zarar verdigi belirtildi.


Can Yücel in vasiyeti üzerine ölüm yildönümünde anilmasi sirasinda mezarina sarap dökülmesinden dolayi büyük tepki çeken anit mezari hedef alan saldirganlar, usta sairin yattigi mezarin taslarini parçaladi.

Vasiyeti geregi Datça Iskele Mezarligi nda denizi gören bir yere gömülen Sair Can Yücel in

mezarina yapilan çirkin saldiri, bugün sabah saatlerinde sairin mezarini ziyaret için Izmir den gelen bir grubun mezarliga gelmesiyle ortaya çikti. Sairin mezarinin paramparça edildigini gören grup, durumu Datça Belediyesi ne bildirdi. Mezarliga gelen zabita ekipleri, usta sairin mezarinin balyoz oldugu tahmin edilen sert bir cisimle parçalandigini gördü. Olay, polise de bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.