SON DAKİKA!

HOLLANDA’DA BİLAL AYDIN BİR HİÇ UĞRUNA ÖLDÜ

Aslen Giresun’un Dereli ilçesinden olan Hollanda’da gurbetçi bir ailenin evladı Bilal Aydın(20) arkadaşlar arasında çıkan bir tartışmayı yatıştırmaya çalışırken tartışan gruptan bir kişinin bıçakla saldırısı sonrası maalesef hayatını kaybetti.

9 yaşında Hollanda’nın Den Haag kentinde Laakkwartier takımında futbol oynamaya başlayan ve uzun yıllardır bu takımın formasını terleten Bilal Aydın çevresinde çok sevilen takdir gören bir kişiliğe sahip genç futbolcu olarak tanınıyordu.

Bilal Aydın’ın kulübünden yapılan açıklamalar şöyle; Bilal Aydın yetenekli bir hücum oyuncusuydu ve kulübün çok sevdiği 20 yaşındaki oyuncu kulübün çok sevdiği biriydi. Yönetim kurulu, “Çok canlı olan ve önünde uzun ve olumlu bir kariyeri olan bir çocuğun bu dramatik ölümünden çok üzüldük.” Dedi.

Bilal, 9 yaşından itibaren derneğimizin bir üyesiydi ve kısa sürede çok yetenekli bir futbolcu olduğu ortaya çıktı. Tüm gençlik seçimlerini uçan renklerle geçti ve aynı zamanda JO17’nin çok iyi eğitmen René Stam sınıfının bir parçasıydı.

Bilal ilk takımını 17 yaşındayken yaptı ve sonrasında takıma vazgeçilmez bir katkıda bulundu. Çizgiler arasında Bilal çok tutkulu bir futbolcuydu, Laakkwartier taraftarlarını bir kez daha gol atmayı başarırsa alkışladı. Geçen sezon rakibin kalecisini on beş kez yenmeyi başardı. Saha dışında, Bilal, varış ve ayrılışta sıcak bir şekilde el sıkışan dostça bir çocuktu.

Bilal gerçek bir Laakkwartier çocuktu, diğer derneklerden gelen iyi tekliflere rağmen kulübüne sadık kaldı. Bilal’i bıçaklamaktan dört şüpheli, Cumartesi akşamı saat 19: 45’te Lahey’deki Rijswijkseweg’in kesiştiği yerde bıçaklandı. Birkaç saat sonra, polis yaralarına yenik düştüğünü açıkladı.

Dört şüpheli tutuklandı. 19 gece iki Hagenaar ve Zoetermeer’den 28 yaşındaki bir adam dün gece tutuklandı. Dördüncü şüpheli, 19 yaşında bir çocuk maalesef.

About GG Ajans

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.