Uncategorized

Hüseyin Besli Türkiye Gündemine Oturdu

Erdogan in balkon konusmasinin gizli kahramanlari ilk kez desifre oldu. Hüseyin Besli, 12 Haziran gecesi AK Parti Genel Merkezi ndeki çekilen fotograf karesindeki ikinci ismi Aydin Ünal in, üçüncü balkon konusmasinin mimari oldugunu söylerken, Tarhan Erdem in Kösk le ilgili iddialarini da cevapladi. Besli, Erdogan in bugün siyaseti biraksa dahi tarihe geçen bir isim oldugunu söyleyerek, siyasetteki son duragin Cumhurbaskanligi olacagini açikça ilan etti.


Erdogan in 20 yildir birlikte çalistigi isim olan Hüseyin Besli, ünlü balkon konusmalarinin ayrintilarini ilk kez anlatti. Besli nin anlattigina göre Erdogan in 12 Haziran gecesi yaptigi balkon konusmasinin çerçevesi daha önce belirlenmis ancak yazi o gece kaleme alinmis. Balkon konusmasinin çerçevesi ise Basbakanlik taki ofislerinde, uzman bir ekibi koordine eden Aydin Ünal tarafindan belirlenmis. 

 

“YAZAR EKIBI ERDOGAN ILE BIRLIKTE YASAR”

Katildigi bir TV programinda Erdogan in yazar takimini anlatan Besli, Kars taki anitla ilgili “ucube” sözlerinin kendi içlerinde bir hayli tartisildigini söyledi. Besli canli yayinda yasanan süreci su sözlerle anlatti:


Balkon konusmalari öyle çok da bir mühendislik isi degil. Zaten bu metin olusturan ekip, ister istemez hem bu günlük gelismelerin tam içersindedir hem de diger taraftan programinin söylemlerinin tam içerisindedir. Onlarin zihninde, bunlarla ilgili zaten bir giris vardir. Bu süreç Sayin Basbakan ile birlikte yasandi. Fark ederseniz insanlar sormaya baslamislardi televizyon ekranlarinda. Sayin Basbakan da biraz esprili olsun dile baslangiçta, balkon ne için yapildi bunun için yapildi, balkon konusmasi olur dedigi andan itibaren bu arkadaslar (danisman kadrosu) bu isi almis oldular. Bu sözlerden sonra arkadaslar hazirliga baslamislardir, en azindan bu zihinsel bir hazirliktir.


Bu son seyde en az 15 gün bu konuyu arkadaslar defalarca konusmuslardir. Danisman kadrosu biraz fazladir ama bu konuyu konusan, tartisan üç bes kisidir. Son balkon konusmasi son gece hatta sandiklar açildiktan sonra hazirlanmistir. Tabii bundan önce bir zihinsel hazirlik vardi. Konusmadan birkaç gün önce Sayin Basbakana bir çerçeve verdiler. Sunlari sunlari konusalim vurgulayalim diye. Aydin Ünal diye bir arkadasimiz var daha çok bu süreci o yönetiyor.


TARHAN ERDEM IN ERDOGAN KÖSKE ÇIKMAYACAK IDDIASI


Besli ye Tarhan Erdem in Erdogan Kösk e çikmayacak sözleri de soruldu. Erdogan in zaten tarihe geçen bir isim oldugunu söyleyen Besli, Erdelm in bu sözlerine katilmadigini söyleyerek, bir yerde Kösk için de ilk sinyali vermis oldu. Iste o sözler:


“Basbakan Erdogan bugün zaten siyasete damga vurmus durumda. 4 yil sonra zaten tüzük geregi zaten milletvekili olmayacak. Cumhurbaskanligi ni istemedigi yönündeki görüse ben pek itibar etmiyorum. Bir siyasetçi için hep bir sonrasi vardir. Böyle bir sey siyasetin dinamizmini öldürür. Tarhan Erdem in bu görüslerine katilmiyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.