SON DAKİKA!

Ibrahim Dizdar Sendikalar Ne Is Yapar?

Ancak bizler çalisanlarin bagli bulundugu sendikanin ve yetkililerinin bu gelismeler karsisinda neden bu kadar tepkisiz kaldiklarini anlamiyoruz.


Çalisanlar geldikleri noktada yillardir alamadiklari maas artisini geçip tüm özlük haklarini kaybetmekte, hatta yönetimin sinsi duyarsizligi karsisinda islerini kaybetmekte karsi karsiyalar.

Aylardir maaslarini alamayan isçi arkadaslarimiz büyük sikinti içindedirler.

Iktidar partisinin sayin milletvekili Nurettin Canikli beyin her seçim arifesinde verdigi sözleri yerine getirmemesi Fiskobirlik’i çikmaza sürükledigi gibi hiç suçu olmayan çalisan kardeslerimizi de borç batagina ve sikintiya düsürmektedir.

Iste bu noktada Türk-is Genel Baskanliginin da temsilciligini elinde bulunduran Tez-Kop is sendikasi Giresun sube baskanligi ve Karadeniz sube baskanlarinin ve yönetimlerinin neden bu kadar suskun olduklarini anlamis degiliz.

Bizler siyasiler olarak isçi arkadaslarimiz her türlü hakli mücadelelerinin yanindayiz.
Giresun kamuoyu elbette ki bu insanlik ayibi karsisinda tek yumruk olarak hem kendi mallari olan Fiskobirlik’e hem de çalisan kardeslerimize sahip çikacaktir. Bilinmelidir ki orada çalisan insanlar bizim çocuklarimiz, kizlarimiz, kardeslerimiz, yegenlerimiz.

 

Yönetimlerin hatalarini çalisanlara fatura etmek bizlere yakismaz. Bizlere yakisan zorda olana el uzatmak sikintisini paylasmak, zulüm varsa zulümüm kafasini ezmektir.
Trilyonlari saga sola harcayip diktatör gibi lüks otomobiller, yeme içme yerleri ile misafirhaneler yaptirip zevk ve sefa içinde yasayip isçiye gelince yok ne yapalim sikin kemerlerinizi demek zalimliktir.

ALLAH bunun hesabini sorar. Düsünün ey makam ve mülk sahipleri; Bir baba okula giden çocugun ihtiyacini karsilayamiyor, hanimi evde çorbadan baska bir sey pisiremiyor, dolmus parasi, elektrik faturasi, su faturasi.. Bakkala, tüpçüye, firina borcu yüzünden yüzü kizariyor.

Anlatiyoruz ama sanki bunlari mevcut sahislar bilmiyor.
UTANMALISINIZ –UTANMALIYIZ bu ayiptan.

Ibrahim DIZDAR
Milliyetçi Hareket Partisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.