SON DAKİKA!

İkranur Tirsi Şüpheli Ölümünde 7 Kişi Gözaltına Alındı

Yaklaşık 7 ay önce Giresun’un Bulancak ilçesine bağlı İcilli Köyünde şüpheli bir şekildi ölü olarak bulunan 7 yaşındaki İkranur Tirsi soruşturmasında aile ve köylülerinden şüpheli ve çelişkili ifadeler veren 7 kişi Giresun İl Jandarma Komutanlığı asayiş ekipleri tarafından göz altına alındı.

Şüheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı Jandarma Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınmak üzere göz altına alındılar.

Göz altına alınanlar arasında 14 yaşında amca Sinan T. ve Halanın yanı sıra toplam 7 kişi hakkında çelişkili ifade ve bildiklerini saklama suçlaması ile işlem başlatıldığı öğrenildi.

20 Kişiden DNA Örneği alındı;

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla İkranur Tirsi’nin ölümünü araştırmak üzere görevlendirilen özel ekip ise çalışmalarına devam ediyor. Soruşturmada kızın dereye düşerek öldüğü ya da öldürüldükten sonra dereye atılmış olabileceği ihtimalleri titizlikle araştırılıyor. Bu kapsamda köyde, aralarında aile bireylerinin de yer aldığı 20 kişiden DNA örneği alındı. İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilen DNA örnekleri inceleniyor.

Dede ve Amcanın da aralarında olduğu 7 Kişi gözaltında;

Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, İkranur Tirsi’nin ölümü ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında aralarında dedesinin ve amcasının da olduğu 7 kişiyi gözaltına aldı. Bu kişilerin sorgusunun sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan gözaltındaki 7 kişiden 3 kişi için ek gözaltı süresi alındı.

1 Yorum

  1. Kadir kapıcı

    Yazık oldu çocuğa bir gün önceden cocuk şu olan suda hareket var dedim orda bulundu rüya gibi birşey bu bendeki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.