SON DAKİKA!

İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI A. MÜRŞİT GÜREL İPEK YOLU BİTECEK

Giresun İl Genel Meclis Başkanı A. Mürşit Gürel, tarihi İpek Yolu olan Giresun-Erimez-Kulakkaya yayla yolunun tamamlanmasıyla bölgede yayla turizminin ciddi gelişme göstereceğini söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel, yaptığı açıklamada, toplam 36 kilometre olan yolun altyapı eksikliklerinin giderilmesi için 2012 yılında çalışmalar başlatıldığını belirtti.

Son 2 yılda sürdürülen çalışmalarda yolun 18 kilometrelik kısmının altyapısının tamamlanarak asfaltlandığını kaydeden A. Mürşit Gürel, “Tarihi İpek Yolu olarak da bilinen Camili-Erimez-Kulakkaya yayla yolu, bölge yaylalarına ulaşımda önemli bir güzergah. 2012 yılında yolun alt yapı eksikliklerini gidermek için çalışmalar başlatıldı. İki yıldır sürdürülen çalışmalarla ciddi mesafeler alındı. Tamamı 36 kilometre olan yolun, 2012-2013 yılı itibariyle 18 kilometresi sıcak asfalt olarak tamamlandı. 2014 yılı için planlanan çalışmalara da başlandı. Kısa zamanda da geri kalan kısımda çalışmaları tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

Yolun tamamlanmasıyla bölge yaylalarına ulaşımın daha da kolaylaşacağına işaret eden İGM Başkanı A. Mürşit Gürel, “Camili-Erimez-Kulakkaya yolunun tamamlanması halinde, ilimizin önemli turizm merkezlerinden olan yaylalara ulaşım daha da kolaylaşacak. Böylelikle bölge yaylalarımızın turizm potansiyelinin artması sağlanacak” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.