SON DAKİKA!

İL GENEL MECLİSİ MEGA PROJEYİ GÖRÜŞTÜ

Giresun İl Genel Meclisi Ak Parti Giresun Milletvekili Grup Başkan Vekili Nurettin Canikli tarafından basın toplantısı ile duyurulan SEKA arazisine planlanan MEGA projeyi aylık olağan toplantısında görüştü.

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin Giresun’a mega proje olarak açıkladığı MİLDA Kağıt fabrikası arazisinin il özel idare tarafından alınarak TOKİ’ye verilmesi İl Genel Meclisi gündeminde tartışıldı.

İl Özel İdaresinin gayrimenkul alımı, satımı yetkisinin İl Genel Meclisinde olmasına rağmen meclisin bu konuda hiç bilgilendirilmediğini ileri süren CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz’ın, CHP’li meclis üyelerinin imzasıyla verdiği önerge red edildi.

İl Genel Meclisi’nin nisan ayı ilk toplantısında gündeme Milda kağıt fabrikasının İl Özel İdare tarafından alınması damgasını vurdu.

CHP Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, konuyla ilgili meclise verdiği önergede, “Giresun gündeminde SEKA’dan özelleştirmeyle Milda Kağıt Fabrikasına geçen arazinin sosyal tesis ve toplu konut yapılacağı açıklandı. Sayın Vali Dursun Ali Şahin’in de yaptığı açıklamada, ‘Oranın borcunu ödeyip Özel İdare olarak sahibi olduk’ denilmektedir. Kamuoyuna açıklanan fakat gayrimenkul alımı yetkisi dahilinde olmasına rağmen İl Genel Meclisine hiçbir bilgi verilmemiştir. Gündem maddesi olmayan bu alım, satım, trampa, tahsis, borç, alacak, yükümlülük taahhüt, gelir, gider gibi diğer tüm ayrıntılı bilgilerin Giresun İl genel meclisine sunulmasını arz ederiz” şeklindeki önergesi red edildi.

Önergesinin red edilmesiyle ilgili konuşan CHP İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Ömer Mustafa Yılmaz, “Kamuoyunda konuşulan ancak meclise bilgi verilmeyen bu alım, satımda gizlenecek ne vardır. Bu konu gizleniliyorsa kamuoyuna açıklananların samimiyeti ver gerçeği yansıtmadığı düşüncesini vermektedir. Bizim burada yetkimiz olmasına rağmen bizim dışımızda gelişen bu alım-satımdan il özel idaremizin karı, faydası ne olacaktır bilmek istiyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.