SON DAKİKA!
drcengizcindemir

İL SAĞLIK MÜDÜRÜ DR. CENGİZ CİNDEMİR CANLI YAYINDA

TRT Anadolu’nun Ankara stüdyolarından canlı yayınlanan ‘Sağlıklı Yaşam Anadolu’da GİRESUN’ programına konuk olan İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, sağlık alanında ilimizde yapılan çalışmaları anlattı

trtcengizcindemir

12.00’de başlayıp 13.05’de sona eren canlı yayına konuk olan İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, İl Sağlık Müdür Yardımcıları Dr. Fazıl Özden ve Mehmet Şahin ile Opr. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İbrahim Ulusoy, yapımcı ve sunucu Hande Aydemir’in sorularını cevaplandırdılar.

‘Sağlıkta Dönüşüm Programı’ kapsamında ilimizde yapılan çalışmaların anlatıldığı programda, evde sağlık hizmetleri, ağız diş sağlığı, hastane hizmetleri, sağlık yatırımları, obezite ile mücadele ve diyabet, bulaşıcı hastalıklarla ilgili yapılan çalışmalar, aile hekimliği uygulaması, organ bağışı, iyotlu tuz kullanımı, 112 acil sağlık hizmetleri, UMKE, Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezinin çalışmaları, KETEM’de verilen hizmetler, ülkemizde ilk kez ilimizde yapılan skolyoz taraması, 182 merkezi randevu sistemi ile AÇSAP’ın görevleri ve verdiği hizmetler ele alındı.

Giresun’un sağlık alanında bir çok ilke imza attığını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, evde sağlık hizmetlerinde Türkiye ortalamasının üzerinde bulunduklarını, Altın Bebek Dostu İl olmaları nedeniyle Ana Çocuk Sağlığına büyük önem verdiklerini, anne ve bebek ölümlerinin yaşanmaması için var güçleri ile gece-gündüz çalıştıklarını söyledi.

2014 yılında Giresun’un tüm bölgesinde sağlık alanında hiçbir sorun kalmayacağını ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, tamamlanan ve yapımı devam hastane inşaatlarından, sağlık evlerinden ve toplum sağlığı merkezlerinden söz etti.
İlimizin özelliklerinden de bahseden İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir, dünya kalitesi fındığı, yeşili ve mavisi, tarihi ve turistik alanları, denizi, balığı, adası, yaylası, yerel mutfağı, doğası ve cana yakın insanları ile Giresun’un mutlaka görülmesi gereken bir yer olduğunu da belirtti.

Giresun İl Sağlık Müdürlüğüne ‘Bebek Dostu İl’ unvanı verilmesi ile ilgili bilgi veren İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Fazıl Özden’de, “Müdürlük olarak anne sütünün önemini anlatmak için çok çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. İlimizin her yöresinde eğitimler veriyoruz, etkinliklere katılıyoruz. Yaylalarımızda yapılan festivallede bile çadırlar kurup katılımcı anneleri, anne adaylarını ve aileleri bilgilendiriyoruz. Anne sütünün önemi, anne ve bebek ölümleri konusunda Giresun İl Sağlık Müdürlüğü olarak çok büyük mesafe katettik” dedi.

Evde Sağlık Hizmetleri konusunda bilgiler veren İl Sağlık Müdür Yardımcısı Mehmet Şahin de, il genelinde 1513 hastaya hizmet sunduklarını söyledi. Müdür Yardımcısı Mehmet Şahin, ilimizdeki Evde Sağlık Hizmetleri ve Aile Hekimliği uygulamasının katkılarını dile getirdi.
Programa konuk olan Opr. Dr. Ergun Özdemir Görele Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. İbrahim Ulusoy da, ilimiz genelinde sıkça görülen hastalıkların yanında, bölgemizdeki hasta potansiyelini ve hastane hizmetleri hakkında bilgi verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.